Grodzisk Wielkopolski: Wybiegł z auta i oddał strzał. Wszędzie było szkło!

2021-01-08 8:03
Grodzisk Wielkopolski: Wybiegł z auta i oddał strzał. Wszędzie było szkło!
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Grodzisk Wielkopolski: Wybiegł z auta i oddał strzał. Wszędzie było szkło!

Sceny, jak z filmy kryminalnego na ulicach Grodziska Wielkopolskiego. 22-latek strzelał z broni w okna przejeżdżającego samochodu. Wszystko działo się w sylwestrową noc. Dlaczego to zrobił?

Do przerażających scen na ulicach Grodziska Wielkopolskiego doszło w czwartek (31 grudnia). Około godz. 23:45 policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego z mieszkańców. Poinformował on, że wjeżdżając na jedno ze skrzyżowań w Grodzisku Wielkopolskim zauważył, że ktoś wybiega z innego pojazdu i biegnie w jego kierunku. W pewnym momencie usłyszał huk tłuczonego szkła. Okazało się, że w samochodzie uszkodzeniu uległy dwie boczne szyby.

- Policjanci sprawdzili monitoring miejski, który ostatecznie potwierdził zdarzenie opisywane przez poszkodowanego. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili personalia agresora. Okazało się, że to 22-letni mieszkaniec gminy Grodzisk Wielkopolski, który strzelał w okna pojazdu z broni pneumatycznej na naboje gazowe - relacjonują mundurowi.

W tej sprawie zatrzymano także 19-latka, który pomagał swojemu koledze w popełnieniu tego przestępstwa. W trakcie przesłuchania 22-latek przyznał się do stawianych mu zarzutów tłumacząc się, że był pod wpływem alkoholu.

- Mimo groźnie wyglądającej sytuacji na szczęście nikomu nic się nie stało. Funkcjonariusze zabezpieczyli broń, z której padły strzały. Broń została przekazana do dalszych badań balistycznych. Wyniki tych badań wskażą, czy na tę konkretną broń wymagane są stosowne zezwolenia - dodają policjanci.

Za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Brutalny napad w Parzniewie. Grozil bronią pani Agnieszce i tłukł ja metalowa pałka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE