Poznań: Ktoś ostrzelał tramwaj?! "Kula przeleciała obok motorniczego"

2021-01-07 12:11
Poznań: Ktoś ostrzelał tramwaj?! Kula przeleciała obok motorniczego
Autor: MPK Poznań/ pixabay.com Poznań: Ktoś ostrzelał tramwaj?! "Kula przeleciała obok motorniczego"

Niebezpieczne zdarzenie w centrum Poznania. W jednym z tramwajów została uszkodzona szyba. Wiele na to wskazuje, że ktoś strzelał w kierunku pojazdu! Sprawą zajmuje się policja.

Do tajemniczego i niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę (6 stycznia) po godz. 16:00. Tramwaj linii numer 16 znajdował się w okolicach przystanku "plac Bernardyński" i zmierzał w kierunku osiedla Sobieskiego. Wtedy uszkodzona została szyba znajdująca się tuż obok motorniczego! Świadkowie twierdzą, że tramwaj został ostrzelany, a kula przeleciała tuż obok prowadzącego pojazd. Pod uwagę brane są dwa scenariusze: ostrzelanie tramwaju lub wyrzut kamienia spod kół pojazdu. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu zgłosiło sprawę na policję.

- Na szczęście nic nikomu się nie stało. Tramwaj zjechał do zajezdni. Tam policjanci, którzy prowadzą dochodzenie, przeprowadzili oględziny - przekazała Agnieszka Smogulecka z MPK.

Policjanci zabezpieczyli zapis monitoringu, który być może pozwoli wyjaśnić zagadkę.

- Nasi funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia - przekazała Dominika Bral z Wielkopolskiej Policji.

Agresywny mężczyzna z siekierą w Starachowicach. Policja oddała strzały ostrzegawcze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE