To była ogromna akcja poszukiwawcza! Niewiarygodne, dzięki czemu odnaleźli kobietę

2020-12-05 17:25 eib
To była ogromna akcja poszukiwawcza! Niewiarygodne, dzięki czemu odnaleźli kobietę
Autor: Pixabay To była ogromna akcja poszukiwawcza! Niewiarygodne, dzięki czemu odnaleźli kobietę

Prawie pięć godzin trwały poszukiwania zaginionej 41-latki. Z informacji przekazanych przez jej bliskich wynikało, że istnieje realne zagrożenie dla życia kobiety. Dzięki współpracy policjantów, strażaków i ochotników kobieta została odnaleziona i trafiła pod opiekę lekarzy.

Zaginęła 41-letnia mieszkanka Brzezin

- W przypadku zaginięć osób liczy się dobre rozpoznanie rejonu służbowego oraz koordynacja działań - mówią mundurowi z kaliskiej policji i dodają: - Po odebraniu informacji o zaginięciu, czynnik kluczowy stanowi czas.

Wiedzieli to policjanci, którzy zostali powiadomieni w czwartkowy wieczór o zaginięciu 41-letniej mieszkanki gminy Brzeziny. Po przyjęciu zgłoszenia mundurowi natychmiast przystąpili do działania.

Zobacz: Ociąż: Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym! Ciężarówka WJECHAŁA pod pociąg

Brzeziny: Policja przeczesała teren w poszukiwaniu zaginionej 41-latki

Policjanci zdający sobie sprawę z powagi sytuacji zaczęli sprawdzać posesje i tereny przyległe do miejsca, gdzie kobieta była widziana ostatni raz. W działania włączyli się policjanci, którzy mieli dzień wolny. W ramach alarmu stawili się do służby i rozpoczęli poszukiwania. Rysopis zaginionej trafił do wszystkich patroli z terenu miasta i powiatu kaliskiego.

Blisko pięć godzin trwały poszukiwania, w które oprócz policjantów włączyli się strażacy i wolontariusze. Ostatecznie skrupulatne przeczesywanie terenu przyniosło skutek. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Opatówku na śniegu zauważyli ślady, które doprowadziły ich do pustostanu. W budynku odnaleźli zaginioną kobietę. 41-latka była wyziębiona i zdenerwowana. Ostatecznie mieszkanka gminy Brzeziny trafiła pod opiekę lekarzy.

Przeczytaj także: Wstrząsająca śmierć 28-latka pod Krotoszynem! Zabiły go metalowe pręty

Odnaleźli list zakopany ponad 30 lat temu