Poranny wybuch w Krotoszynie

i

Autor: KP PSP Krotoszyn

Wybuch gazu

Krotoszyn: Zapalił światło w kuchni i wszystko wyleciało w powietrze! Co zrobił źle?

2022-09-16 15:59

Wybuch gazu w domu jednorodzinnym w Krotoszynie. Nad ranem przy ul. Śląskiej doszło do wybuchu gazu ziemnego. Właściciel budynku nie wiedział o ulatniającej się substancji. Kiedy zszedł do kuchni i zapalił światło, wszystko wyleciało w powietrze. Mężczyzna trafił z poparzeniami do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek ok. godz. 8 w domu jednorodzinnym przy ulicy Śląskiej w wielkopolskim Krotoszynie. W tym czasie w budynku był 66-atek i jego żona. "Do wybuchu doszło, kiedy gospodarz zszedł na parter domu i zapalił w kuchni światło" – poinformowała policja.

Czytaj także: Złodziej bez serca! Pieniądze ze zbiórki na chorą dziewczynkę wydał na alkohol i papierosy!

Kpt. Tomasz Patryas z biura prasowego krotoszyńskiej straży pożarnej powiedział, że po przybyciu strażaków na miejsce okazało się, że na skutek wybuchu doszło do uszkodzenia stolarki okiennej i drzwiowej oraz wyposażenia wewnątrz budynku.

Nosorożce słuchają radia

Urządzenia pomiarowe, jak dodał, nie wskazały obecności substancji niebezpiecznej. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz podjął decyzję o przewiezieniu mężczyzny z poparzeniami ciała do szpitala.

Z uwagi na charakter zdarzenia na miejsce przybyli też przedstawiciele Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Wstępnie ustalono, że przyczyną wybuchu była nieszczelność instalacji gazu sieciowego z kuchenki. Policja prowadzi czynności wyjaśniające w tej sprawie.