16-letnia złodziejka! Oszukiwała na policjanta, wyłudziła ponad 100 tysięcy!

i

Autor: Pixabay 16-letnia złodziejka! Oszukiwała "na policjanta", wyłudziła ponad 100 tysięcy!

16-letnia złodziejka! Oszukiwała "na policjanta", wyłudziła ponad 100 tysięcy!

2021-12-06 14:53

Wyjątkowo bezczelnego czynu dopuściła się zaledwie 16-letnia oszustka, która na terenie Świętokrzyskiego, a także w położonym na Mazowszu Płocku, oszukiwała metodą "na policjanta", wyłudziwszy zawrotną sumę, opiewającą na ponad 100 tysięcy złotych! Wiele wskazuje na to, że oszustka uniknie kary więzienia, choć nie znaczy to, że obędzie się bez konsekwencji. - Z uwagi na wiek sprawczyni, stanie ona wkrótce przed sądem dla nieletnich - podkreśla Karol Macek, oficer prasowy kieleckiej policji.

W  Świętokrzyskiem oszustwa na policjanta to prawdziwa plaga! Do kolejnych wyłudzeń doszło w ubiegłym tygodniu. Jak ustalili policjanci z Kielc, tym razem za oszustwa była odpowiedzialna najprawdopodobniej szokująco młoda osoba, bo raptem 16-letnia! Ofiarą nieletniej oszustki padła 79-letnia kobieta, nastolatka została zatrzymana na terenie Sandomierza, w czym pomogli wydatnie stróże prawa z tego miasta.

- Z ustaleń mundurowych wynika, że zatrzymana oprócz oszustwa na 79- latce może mieć także związek z 2 niezgłoszonymi zdarzeniami, do których najprawdopodobniej doszło w Kielcach i Płocku. Śledczy teraz docierają do ewentualnych pokrzywdzonych i weryfikują te informacje. Policjanci szacują, że nieletnia mogła wyrządzić straty nie mniejsze niż 100 000 złotych - opowiada Karol Macek, oficer prasowy policji z Kielc.

Mimo znacznych strat, jakie spowodowała, młoda oszustka najprawdopodobniej nie trafi do więzienia. Konsekwencje i tak mogą okazać się surowe.

- Z uwagi na wiek sprawczyni, stanie ona wkrótce przed sądem dla nieletnich - podkreśla rzecznik policji z Kielc.

Marian Lichtman na święta wyda majątek. Wnukom da koperty z pieniędzmi, a co dostanie żona?