Kielce: Zakażony koronawirusem poszedł na zakupy! Grozi mu osiem lat więzienia!

2021-12-06 12:53
Kielce: Zakażony koronawirusem poszedł na zakupy! Grozi mu osiem lat więzienia!
Autor: Pixabay Kielce: Zakażony koronawirusem poszedł na zakupy! Grozi mu osiem lat więzienia!

Wyjątkowo nieodpowiedzialnie zachował się 77-letni mężczyzna z Kielc, który jest zakażony koronawirusem. Mimo pozytywnego wyniku testu, senior nie bacząc na bezpieczeństwo swoje i innych, jakby nigdy nic... wyszedł zrobić zakupy! I to, jak ustalili funkcjonariusze, najprawdopodobniej niejednokrotnie! Konsekwencje bezmyślności starszego mężczyzny mogą okazać się niezwykle poważne. - 77-latek usłyszał już zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa utraty życia lub zdrowia wielu osób. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie mężczyźnie może teraz grozić nawet do 8 lat więzienia - podkreśla Karol Macek, oficer prasowy kieleckiej policji.

W sobotni poranek po godzinie 9:00 zaniepokojona osoba zgłosiła, że 77-letni mężczyzna, który ma koronawirusa i powinien przebywać dla dobra siebie i innych na kwarantannie. Mężczyzna tymczasem, jakby nigdy nic, w najlepsze robił zakupy w sklepie. Za krnąbrnym seniorem natychmiast ruszyli policjanci.

- Po chwili 77-latek został zatrzymany. Potwierdziły się również niepokojące informacje, że kielczanin jest osobą zakażoną i powinien przebywać w izolacji domowej. Stróże prawa ustalili też, że mężczyzna najprawdopodobniej wychodził z domu kilka razy - opowiada Karol Macek, oficer prasowy kieleckiej policji.

Konsekwencje wycieczki po zakupy mogą okazać się niezwykle dotkliwe dla 77-latka. Mężczyzna usłyszał poważny zarzut, zagrożony długą odsiadką!

- 77-latek usłyszał już zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa utraty życia lub zdrowia wielu osób. Jego zachowanie oceni wkrótce sąd. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności - podkreśla rzecznik kieleckiej policji.

Express Biedrzyckiej - Paulina Hennig-Kloska: Obowiązkowe szczepienia dla seniorów