71-latek ojcem martwego dziecka 13-latki? Badania DNA jednoznaczne!

i

Autor: Pixabay 71-latek ojcem martwego dziecka 13-latki? Badania DNA jednoznaczne!

71-latek ojcem martwego dziecka 13-latki? Badania DNA jednoznaczne!

2021-08-17 10:40

Są nowe fakty w sprawie 13-latki, która w spitalu na kieleckim Czarnowie urodziła martwe dziecko. Prokuratura w Kielcach prowadzi śledztwo przeciwko 71-letniemu Stanisławowi G. Badania DNA wskazały, że to właśnie on jest ojcem noworodka, którego urodziła dziewczynka. - W toku przesłuchania podejrzany częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Kielcach zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz.

Przypomnijmy - zaledwie 13-letnia dziewczynka urodziła martwego noworodka w szpitalu na kieleckim Czarnowie 9 sierpnia. Ciało zostało poddane sekcji zwłok, a prokuratura i policja szukały mężczyzny, który dopuścił się spółkowania cielesnego z dziewczynką i - tym samym - był ojcem martwego dziecka. Pomocne okazały się badania DNA, które wskazały na 71-letniego mężczyznę. To kluczowy dowód w sprawie. Mężczyzna już usłyszał zarzut współżycia seksualnego z 13-latką, do którego częściowo się przyznał, złożył też wyjaśnienia. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

CZYTAJ TEŻ: Horror w Daleszycach! Matka z 4-letnią córką zginęły pod kołami. Wszystko widział mąż?! [AKTUALIZACJA]

13-latka urodziła martwe dziecko. Kto jest ojcem?

Tą sprawą żyła cała Polska. Przypomnijmy, że trzynastoletnia dziewczynka urodziła martwe dziecko będąc w szóstym miesiącu ciąży. Nie od razu było wiadomo, kto jest ojcem dziecka. Dopiero dzięki badań DNA organom ścigania udało się potwierdzić, że ojcem martwo urodzonego dziecka jest 71-letni mężczyzna. Za seks z nieletnią poniżej 15. roku życia grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności!

Czytaj także: Kielce. 13-latka urodziła martwe dziecko! Policja sprawdza, kto jest ojcem

Dziecko wypadło z okna trzeciego piętra kamienicy
Nasi Partnerzy polecają