Andrzej Duda otworzył stoki? Kielecki Telegraf już prawie naśnieżony!

2020-12-03 14:26 tom
Andrzej Duda narty
Autor: East News

Prawdziwą furorę zrobiły słowa Jarosława Gowina w Polsacie, który przyznał, że prezydent Andrzej Duda zadzwonił do niego osobiście i zabronił zamykać narciarskie stoki. Niezależnie od zaangażowania prezydenta w Kielcach trwa naśnieżanie stoków, na Telegrafie armatki działają już od kilkudziesięciu godzin, a śniegu wciąż przybywa.

Kieleckie stoki są sukcesywnie naśnieżane. Za kilka dni fani narciarstwa mogą szykować się do białego szaleństwa. Administratorzy obiektu na Telegrafie liczą na to, że pomocna przy naśnieżaniu stoku będzie zimowa aura.

Naśnieżanie stoku na kieleckim Telegrafie

- Miejmy nadzieję, że te mrozy do nas wrócą, bo na chwilę obecną są zapowiadane. Później ma być chwilowe ocieplenie, ale następnie znowu temperatura ma iść w dół – mówi w rozmowie z Radiem Eska Michał Misztal, współwłaściciel stoku na kieleckim Telegrafie.

Trwa naśnieżanie świętokrzyskich stoków [WIDEO]
Autor: Piotr Rogoziński Stok na kieleckim Telegrafie

Kiedy stoki narciarskie już ruszą, miłośnicy szusowania będą musieli pamiętać o przestrzeganiu zasad higieny i stosować się do obostrzeń. W przypadku jazdy na nartach najważniejsze jest zachowanie odpowiedniego dystansu.