Atak zimy w Kielcach! Zobacz, do kiedy będzie padał śnieg [PROGNOZA POGODY]

2021-01-13 8:34 tom
Atak zimy w Kielcach! Zobacz, do kiedy będzie padał śnieg [PROGNOZA POGODY]
Autor: Milan Bališin /Wikimedia Commons Atak zimy w Kielcach! Zobacz, do kiedy będzie padał śnieg [PROGNOZA POGODY]

Długo wyczekiwane nadejście zimy stało się faktem. Od wtorkowego wieczoru w Kielcach pada śnieg, a wraz z opadami nadeszło obniżenie temperatur, zwłaszcza w nocy. W nachodzącym tygodniu termometry po zmroku wskażą nawet kilkanaście stopni mrozu. Za oknami panuje prawdziwie zimowa aura - śnieg będzie padał nieprzerwanie do czwartku, a w sobotę kolejna śnieżyca.

Wraz ze śnieżycami w Kielcach zapanuje ochłodzenie. W środę wprawdzie termometry wskażą 0 stopni, ale w nocy temperatura spadnie do 3 stopni mrozu. W czwartek w dzień -1, ale po zmroku będzie dużo zimniej, nawet do -8 stopni Celsjusza. W piątek opady śniegu ustaną, ale nie powstrzyma to ochłodzenia - termometry wskażą nawet 7 stopni mrozu w ciągu dnia! W nocy jeszcze chłodniej: -11°C. W sobotę ponownie będzie padał śnieg, opady ustaną w niedzielę, a do poniedziałku na niebie zagości słońce. Nie oznacza to ocieplenia. W ciągu dnia słupki rtęci obniżą się do 8 kresek na minusie, w nocy odnotujemy kilkanaście stopni mrozu. Opady śniegu w Kielcach wrócą od wtorku, ale będzie za to zdecydowanie cieplej.

CZYTAJ TEŻ: Kielce: Na ratunek łabędziowi! PRZYMARZŁ do tafli lodu i nie mógł się ruszyć! [ZDJĘCIA]

Ochłodzenie w Kielcach i obfite opady śniegu to pokłosie syberyjskiego wyżu, popularnie nazywanego "bestią ze Wschodu". Podobne zjawisko było zaobserwowane w 2018 roku.

ZOBACZ: Szczepienia na koronawirusa. Gdzie będzie można się zaszczepić w Kielcach? [LISTA PUNKTÓW]

Kaja Godek znowu triumfuje. Tego się nie spodziewała. Obejrzyj komentarz Adama Federa [WIDEO].