Kielce: Na ratunek łabędziowi! PRZYMARZŁ do tafli lodu i nie mógł się ruszyć! [ZDJĘCIA]

2021-01-12 10:22 tom

Dużo szczęścia miał jeden z łabędzi mieszkających w kieleckim parku, który najwyraźniej nie zauważył spadku temperatur zamarzającego stawu. Zagubiony ptak przymarzł do tafli, w którą zmieniła się wodna toń, gdyby nie czujność jednej z mieszkanek miasta, łabędź nie miałby szans na przeżycie. Zwierzę zostało uratowane przez straż miejską do spółki ze strażakami, którzy użyli specjalnych lodowych sań.

W okresie cieplejszy pór roku łabędzie cieszą wzrok przechadzających się po parku miejskim im. Staszica kielczan. Nagłe ochłodzenie sprawiło, że większość ptaków schowała się w ciepłym miejscu, ale najwyraźniej jeden z łabędzi nie odczuł pogarszającej się pogody i ku swojej zgubie pozostał w stawie, który nad ranem zamarzł. Ptak-nieborak dosłownie przymarzł do tafli lodu, nie miał najmniejszych szans na ratunek! Na szczęście niedole zwierzaka dostrzegła jedna z mieszkanek Kielc, która postanowiła poinformować straż miejską.

ZOBACZ: Skandal w Cedzynie! Wandale zniszczyli altany nad zalewem [ZDJĘCIA]

- Wysłani na miejsce strażnicy szybko zlokalizowali łabędzia. Znajdował się on dość daleko od brzegu i dostęp do niego był utrudniony. W związku z tym za pośrednictwem dyżurnego na miejsce wezwano strażaków z Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy podjęli działania ratunkowe przy użyciu specjalnych sań lodowych - relacjonuje dział prasowy kieleckiej straży miejskiej.

Oswobodzony ptak ani trochę nie ucierpiał - natychmiast po akcji ratunkowej odleciał ogrzać się w bardziej przyjaznych warunkach.

CZYTAJ TEŻ: Horror w żywej szopce bożonarodzeniowej w Kałkowie! Psy omal nie ROZSZARPAŁY owcy!

Zima w Bydgoszczy