Bogdan Wenta ZAKAŻONY koronawirusem! Prezydent Kielc informuje o pozytywnym wyniku na COVID-19

2020-11-08 14:23 Emilia Białecka
WOŚP 2020: Tego jeszcze nie było! I Ty możesz zostać Bogdanem Wentą!
Autor: UM Kielce

Prezydent Kielc Bogdan Wenta zakażony koronawirusem - potwierdził do test na COVID-19. Jak pisaliśmy wcześniej, Wenta miał kontakt z osobą zakażoną i przebywał na kwarantannie. O tym, jak się czuje, informuje w mediach społecznościowych.

To już drugi raz, kiedy prezydent Bogdan Wenta zmuszony był do samoizolacji. Tym razem wynik testu na koronawirusa okazał się pozytywny. O tym, że miał kontakt z osobą zakażoną, prezydent Kielc dowiedział się w czwartkowy wieczór. Jak informował, mimo, że czuł się dobrze, dla bezpieczeństwa współpracowników, od razu się odizolował.

Dziś, po otrzymaniu pozytywnego wyniku na koronawirusa, apeluje do wszystkich, którzy w ostatnich dniach mieli z nim bezpośredni kontakt, by obserwowały stan swojego zdrowia i postępowały zgodnie z wytycznymi służb sanitarnych.

- Sam czuję się dobrze, przebywam w domu. W czwartek wieczorem, kiedy otrzymałem informację o tym, że miałem styczność z osobą zakażoną, rozpocząłem samoizolację. Najbliższe dni, wraz z małżonką, również spędzimy w odosobnieniu.

Do czasu zakończenia izolacji, jako Prezydent Miasta pozostaję ze swoimi współpracownikami w stałym kontakcie telefonicznym oraz internetowym. Wszystkie zadania, które spoczywają na samorządzie, będą realizowane na bieżąco - informuje w mediach społecznościowych.

Dramatyczna walka z koronawirusem w Polsce

Dzisiejszy (8.11) raport ministerstwa zdrowia mówi o 429 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia w woj. świętokrzyskim. W całej Polsce, w ostatniej dobie przybyło 24 785 przypadków zachorowań. Jest też 236 zgonów. Łącznie, od początku epidemii, w Polsce odnotowano 546 425 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 7872 osoby zmarły.