Gangsterzy z FILHARMONII wracają do sądu! Przywódca z 22 zarzutami!

2021-01-19 12:35 tom
Gangsterzy z FILHARMONII wracają do sądu! Przywódca z 22 zarzutami!
Autor: Filharmonia Świętokrzyska Facebook Gangsterzy z FILHARMONII wracają do sądu! Przywódca z 22 zarzutami!

Proces gangu narkotykowego, który ze względu na reżim sanitarny odbył się w nietypowym miejscu, jakim jest budynek Filharmonii Świętokrzyskiej, ponownie toczy się w budynku Sądu Okręgowego w Kielcach. Aby spełnić wymogi higienicznie sprawa została podzielona na trzy mniejsze. Oskarżonych jest aż 17 osób, szef gangu usłyszał 22 zarzuty.

Przypomnijmy - gang narkotykowy działał głównie na terenie Starachowic, ale też za granicą: w Holandii i Hiszpanii. Pierwszych dwaj podejrzanych w sprawie zatrzymano 2 lata temu. Policja zabezpieczyła wtedy m.in ponad 10 litrów płynnej amfetaminy, kilkanaście kilogramów marihuany, blisko 19 tysięcy tabletek ecstasy, a także przyrządy do przerobu amfetaminy. Zatrzymane wówczas osoby usłyszały zarzuty udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków i na wniosek prokuratora zostały tymczasowo aresztowane.

ZOBACZ: Zgony w 2020 roku w Kielcach. PRZERAŻAJĄCE statystyki śmierci w mieście i regionie

Przywódca gangu, 33-letni Damian S. usłyszał łącznie 22 zarzuty, m.in.: założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, udziału w przemycie narkotyków, udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków, udziału w przerabianiu narkotyków, uprawy narkotyków czy nielegalnego posiadania broni i amunicji. We wrześniu, z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, 17 osób oskarżonych o przestępstwa narkotykowe zasiadło w ławach Filharmonii Świętokrzyskiej.

Szybko wyszło na jaw, że sale filharmonii również nie spełniają wymogów sanitarnych. Podjęto zatem decyzję o podzieleniu postępowania na trzy mniejsze sprawy, które toczą się równolegle w salach Sądu Okręgowego w Kielcach. Zatrzymano 22 osoby, akta liczą aż 120 tomów.

ZOBACZ: Proces po tragedii w Bilczy. 26-latka odwoziła brata z kolegami z imprezy. Dwie osoby zginęły

Express Biedrzyckiej - Leszek Miller: Rząd powinien być zaszczepiony w pierwszej kolejności