Grube złodziejstwo! Łupem rabusiów padł MILION złotych!

2021-02-26 10:54 tom
Grube złodziejstwo! Łupem rabusiów padł MILION złotych!
Autor: jarmoluk/Pixabay Grube złodziejstwo! Łupem rabusiów padł MILION złotych!

Dwie kobiety, mieszkanki Świętokrzyskiego, zostały okradzione i straciły prawdziwą fortunę! Łupem rabusiów padła gotówka o wartości miliona zł, w różnej walucie. Jedno z przestępstw to bezczelne oszustwo na policjanta, drugie zaś to ordynarne włamanie. Świętokrzyscy policjanci intensywnie pracują nad wytypowaniem sprawców, bardzo możliwe, że za obie kradzieże gotówki odpowiedzialne są te same osoby.

Do kradzieży doszło w czwartkowe przedpołudnie. Rabuś zaczął wydzwaniać do mieskzańców powiatu starachowickiego, twierdząc, że jest policjantem. Mężczyzna przekonywał, że krewny rozmówców miał wypadek i z tego powodu należy mu szybko przekazać dużą sumę pieniędzy, by uniknąć konsekwencji. Siedem osób nie dało się nabrać, ale oszust nie ustawał w próbach.

CZYTAJ TEŻ: Impreza integracyjna w inspekcji transportu. Szef odwołany! "Czujemy się winni"

83-latka dała niestety się przekonać i straciła aż 180 tysięcy złotych. Oszust okłamał ją, zmyślając historię o wypadku syna kobiety, oszust straszył seniorkę, że mężczyzna trafi do więzienia. Gotówka miała wybawić go z rzekomych kłopotów. Po pieniądze zgłosił się nieznajomy, najpierw otrzymał 80 tysięcy zł, niedługo potem doszło do kolejnego spotkania, tym razem kobieta przekazała mu 200 tysięcy złotych i 800 euro.

ZOBACZ: Starachowice: Na mszy z Kaczyńskim złamano prawo? Kary nie będzie! Zobacz, co zrobił sanepid!

Tego samego dnia w ostrowieckim rabuś zdobył jednak jeszcze większy łup. W domu 78-letniej kobiety doszło do włamania, seniorka straciła aż 144,5 tysiąca funtów i 26 tys. zł. W sumie to niemała fortuna - aż 780 tysięcy złotych. Świętokrzyscy policjanci aktualnie intensywnie ustalają tożsamość sprawców. Niewykluczone, że za oba przestępstwa odpowiedzialne są te same osoby.

Paulo Sousa może zarobić FORTUNĘ na reklamach. Brzęczek? Zzielenieje ze złości! | Futbologia