Igrzyska Olimpijskie czas zacząć! Oto sportowcy ze Świętokrzyskiego! Trzymamy kciuki za "naszych"! [GALERIA]

2021-07-23 13:15

Igrzyska Olimpijskie w Tokio zaczynają się już dzisiaj (23 lipca). Mimo że nasz region nie jest zbyt tłumnie reprezentowany na tegorocznych najważniejszych zawodach sportowych, nie zabrakło zawodników albo pochodzących z naszych okolic, albo aktualnie mieszkających w Świętokrzyskiem. "Nasza" kolonia w Tokio liczy sześć osób. To pięściarka Sandra Drabik z Kielc, wioślarz Wiktor Chabel z Sandomierza i lekkoatleta Mateusz Borkowski ze Starachowic, a także trzech szczypiornistów Łomża Vive Kielce: Andreas Wolff (Niemcy), Alex Dujshebaev (Hiszpania) oraz Nicolas Tournat (Francja). Igrzyska już rozpoczął startujący w podwójnej czwórce Wiktor Chabel, który zanotował imponujący początek. Sportowiec wraz z trzema kolegami awansował do finału A z najlepszym czasem eliminacji.

Czy zawodnicy ze Świętokrzyskiego mają szanse na medale? Najbliżej upragnionego celu jest póki co Wiktor Chabel. Wioślarz z Sandomierza (obecnie w brawach klubu z Poznania) oraz Dominik Czaja, Szymon Posnik i Fabian Barański zanotowali imponujący początek igrzysk! Nasza czwórka podwójna wygrała eliminacje, uzyskując najlepszy czas: 5.39,25 sekundy! Polacy awansowali do finału A, pokonawszy drugich w stawce Włochów o 0,03 sekundy. W drugim biegu eliminacyjnym wygrali reprezentanci Holandii, którzy skończyli wyścig z czasem 5.39,80 sekundy. Finał odbędzie się w nocy z poniedziałku na wtorek, około godziny 3:00.

CZYTAJ TEŻ: Nowe stroje Korony Kielce zaprezentowane! Żółto-czerwoni znowu w pasiastych koszulkach!

Sandra Drabik już poznała rywalkę. Pięściarka z Kielc zmierzy się z Tursunoy Rashimovą z Uzbekistanu. Walka w niedzielę o godz. 4:00 polskiego czasu.

Mateusz Borkowski, lekkoatleta pochodzący z Krynek koło Starachowic, wystartuje w biegu na 800 metrów. 24-letni biegacz z pewnością marzy o powtórzeniu wyniku z tegorocznych Halowych mistrzostw Europy, gdzie zdobył 2. miejsce.

Reprezentujący Vive Kielce obcokrajowcy rozpoczną zmagania już w sobotę. 24 lipca Niemcy z Andreasem Wolffem zagrają przeciw Hiszpanii Alexa Dujshebaeva. Nicolas Tournat pierwszy mecz rozegra dwa dni później, kiedy to Francja podejmie Brazylię.

Taekowndzistka Patrycja Adamkiewicz przed walką o medale zrobiła się na bóstwo. Naszą zawodniczkę obsługiwało aż trzech japońskich fryzjerów