Kibice Korony idą się MODLIĆ! "Nie będziemy tolerować lewactwa i LGBT"

2020-10-30 10:55 ToM
Kibice Korony idą się MODLIĆ! Nie będziemy tolerować lewactwa i LGBT
Autor: Asirekas /Wikimedia Commons Kibice Korony idą się MODLIĆ! "Nie będziemy tolerować lewactwa i LGBT"

Przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców "Zjednoczona Korona" zamierzają wziąć udział we mszy, która zostanie odprawiona w kieleckiej katedrze. Kibice mają dwie intencje: koniec pandemii i powrót do zdrowia zakażonych oraz wypracowanie dialogu z kobietami. Żeby jednak nie było zbyt miło, kibice od razu zaznaczyli, że nie będą tolerować "ruchu lewactwa, organizacji LGBT oraz innych osób próbujących bezcześcić symbole religijne, patriotyczne i kulturowe w naszym mieście" i zapowiedzieli, że wyżej wymienieni spotkają się ze "zdecydowaną reakcją" i konsekwencjami.

Msza w kieleckiej katedrze rozpocznie się o godzinie 18:00. Wcześniej, dokładnie o 17:00 z Rynku wyruszy protest kobiet. Kibice zaznaczyli, że będą pamiętać o zachowaniu dystansu i zaapelowali do uczestników, by nie zbierali się w grupach liczących więcej niż 5 osób.

Kibice poinformowali o udziale we mszy za pomocą mediów społecznościowych. Pod informacją rozgorzała burzliwa debata. "Nie wiedziałam, że klub Korona jest katolicki. Niech więc biskup go utrzymuje, skoro kibice chcą bić kobiety z Bogiem na ustach", "to się nazywa samosąd i zwyczajne groźby. Podpowiem, groźby są w Polsce karalne, przemoc fizyczna tez. Zwyczajnie wycieracie sobie mordy chrześcijaństwem, a bić chcecie własnych rodaków", "napisali ci, co w kościołach są raz na parę lat, nie potrafiliby wymienić po kolei 10 przykazań albo wymienić czterech ewangelistów, a w szkole pewnie mieli bekę z księdza na religii. I będą pier***ć o tradycji i symbolach religijnych" - to tylko niektóre z komentarzy.

Pogrzeb Patryka Wzorka, który umierał 5 godzin w karetce