Niemowlę - zdjęcie poglądowe

i

Autor: Getty images

Szczegóły przerażają

Kielce. Cezary G. i Alicja Ż. skazani za znęcanie nad rocznym synkiem. Chłopczyk miał złamaną nóżkę i rączkę

2023-02-22 11:02

Alicja Ż. i Cezary G. usłyszeli wyroki w sprawie znęcania się nad rocznym synkiem. Sąd w Kielcach skazał ojca na siedem lat więzienia, zaś matkę na trzy lata pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło w październiku 2021 roku. Malutki chłopiec trafił do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Okazało się, że miał złamaną nóżkę i rączkę, a opiekę nad nim sprawował ojciec.

Kielce. Roczny chłopiec trafił do szpitala

Dramat rozegrał się w październiku 2021 roku. Roczny chłopiec trafił do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Został przywieziony przez matkę. Miał nóżkę i rączkę. Zdaniem lekarzy dziecko było zaniedbane. Opiekę nad maluszkiem sprawował 32-letni ojciec, Cezary G. Rodzice zostali zatrzymani, a śledztwo w sprawie wszczęła kielecka prokuratura. Cezaremu G. przedstawiono zarzut znęcania się nad nieporadnym ze względu na wiek dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem i spowodowanie u niego obrażeń ciała. Alicji Ż. przedstawiono zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Prze Sądem Rejonowym w Kielcach ruszył proces.

Wyrok za skatowanie rocznego dziecka

Sąd Rejonowy w Kielcach nie miał wątpliwości co do winy Cezarego G. Mężczyzna został skazany za znęcanie ze szczególnym okrucieństwem nad osobą nieporadną ze względu na swój wiek i spowodowanie u niej obrażeń ciała na siedem lat więzienia. Musi także zapłacić 60 tys. odszkodowania pokrzywdzonemu. Z kolei matka dostała karę trzech lat pozbawienia wolności. Sąd orzekł zakaz zbliżania się do dziecka na odległość mniejszą niż 100 metrów (odpowiednio przez siedem i pięć lat).

Świętokrzyskie. Andrzej Strejlau i Wojciech Gąssowski gościli w Kielcach
Sonda
Czy kary za znęcanie się nad bliskimi powinny być wyższe?
Nasi Partnerzy polecają