Zamieszanie w MPK! Co z protestem kierowców? Związkowcy podjęli decyzję [AKTUALIZACJA]

2020-01-24 14:33 ToM
Dzisiaj protest kierowców MPK w Kielcach. Autobusy NIE WJADĄ w...
Autor: ToM Będzie protest MPK w Kielcach. Autobusy nie wjadą w ul. Olszewskiego i Puscha

Nie doszło do strajku kierowców Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach, mimo szumnych zapowiedzi autobusy w piątek, 24 stycznia, kursują normalnie. Kierowcy zdecydowali się przesunąć termin protestów, choć niewykluczone, że w ogóle do nich nie dojdzie. Po co całe zamieszanie?

Dzisiaj (piątek) w godzinach szczytu między 14:00 a 16:00 miało dojść do protestu kierowców MPK! Kierowcy autobusów  zapowiadali, że nie będą się zatrzymywać na przystankach przy ulicy Olszewskiego. Protest to wynik nieporozumień między pracownikami spółki a miastem. Ulicę Olszewskiego pominą w kursowaniu autobusy trzech linii.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji i władze miasta próbowały wypracować porozumienie w czwartek, ale do konsensusu nie doszło. W efekcie dzisiaj między godz. 14:00 a 16:00 autobusy linii 54, 110 i 112 miały nie wjechać na na przystanki przy ul. Olszewskiego. Do tego jednak nie doszło.

Dlaczego dojdzie do protestu kierowców?

Wśród postulatów kierowców znalazły się następujące kwestie: odblokowanie buspasów na ul. Olszewskiego i poprawa warunków socjalnych kierowców. Wielu kierowców nie ma czasu na przerwy śniadaniowe, bo stawką jest przybycie na przystanek zgodnie z rozkładem.

Kolejnym problemem jest też brak toalet na pętlach. To ważne, bo w MPK zatrudnionych jest ok. 40 kobiet.

W piątkowe popołudnie doszło do burzliwych obrad, w efekcie których przedstawiciele kierowców zdecydowali się zawiesić akcję protestacyjną do 14 lutego. 

Niewykluczone, że do protestów ostatecznie nie dojdzie. Wszystko zależy od tego, czy władze miasta zareagują na zgłaszane przez kierowców problemy.