Mariola zmarła po przeprowadzeniu cesarskiego cięcia. Wigilię będę kojarzyć z wielkim bólem i tragedią

i

Autor: Art Service/Super Express, archiwum prywatne Mariola zmarła po przeprowadzeniu cesarskiego cięcia. "Wigilię będę kojarzyć z wielkim bólem i tragedią"

Jej śmierć poruszyła całą Polskę

Kielce. Mariola zmarła po cesarskim cięciu. Są wyniki sekcji zwłok

2023-02-21 16:09

Historia 41-letniej Marioli poruszyła całą Polskę. Kobieta zmarła w Wigilię, 24 grudnia w Szpitalu Świętego Aleksandra w Kielcach po przeprowadzeniu cesarskiego cięcia. To była jej piąta ciąża. Prokuratura przekazała, że dysponuje już wynikami sekcji zwłok, które być może rzucają nowe światło na przyczynę śmierci Marioli. Co wiadomo w tej sprawie?

Kielce. Śmierć Marioli po cesarskim cięciu

Mariola zmarła w wigilię, 24 grudnia 2022 roku w wieku 41 lat. Kobieta była w piątej ciąży. Do Szpitala Św. Aleksandra w Kielcach została przyjęta 22 grudnia. Jej mama opowiadała, że Mariola zdążyła jeszcze wcześniej upiec ciasta na święta. Nic nie zapowiadało tragedii. Niestety, bliscy 41-latki spędzili Boże Narodzenie już bez niej. Kobieta zmarła po przeprowadzeniu cesarskiego cięcia. Placówka, w której doszło do zgonu poinformował o sprawie Sąd Rodzinny oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. - Szpital jest gotów do współpracy z wszystkimi służbami w celu wyjaśnienia okoliczności sprawy oraz zapewnienia dziecku należytej opieki. Jednocześnie przekazujemy wyrazy współczucia rodzinie zmarłej - napisała placówka w oświadczeniu przesłanym do redakcji "Echa Dnia". Malutką Izabellą, która przyszła na świat, zajęli się dziadkowie, podobnie jak dwójką młodszych dzieci Marioli.

Śmierć 41-latki po cesarskim cięciu. Są wyniki sekcji zwłok Marioli

Prokuratura Regionalna w Krakowie, która bada sprawę śmierci 41-latki w kieleckim szpitalu, zna już wyniki sekcji zwłok Marioli. - Potwierdzam, że wpłynęły już do nas wyniki sekcji zwłok jak i wyniki badań histopatologicznych. Ich treści nie mogę jednak obecnie podać, albowiem trwają czynności związane z przesłuchiwaniem lekarzy - powiedziała nam Katarzyna Duda, rzeczniczka prasowa Prokuratury Regionalnej w Krakowie. Dodała, że referent prowadzący tę sprawę czekał na tę opinię, ponieważ jej wyniki znacząco wpływają na zakres przesłuchań. Terminy przesłuchań zostały już zaplanowane na blisko dwa miesiące do przodu. Dopiero po upływie tego czasu poznamy przyczynę śmierci 41-letniej Marioli, o ile śledczy pozytywnie rozważą możliwość poinformowania opinii publicznej o wynikach sekcji zwłok.

Tak wygląda grób zmarłej Izy z Pszczyny. Kobietę pochowano z synkiem
Sonda
Czy w ciąży odwiedziłaś fizjoterapeutę uroginekologicznego?

Co się dzieje z polską służbą zdrowia?

Posłuchaj przerażających danych o wydłużających się kolejkach do lekarzy!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają