Kielce: OLBRZYMIE STRATY w budżecie miasta! Wszystko przez koronawirusa!

2020-05-21 18:11 ToM
Urząd Miasta Kielce
Autor: ToM

Około 20 milionów złotych - i to tylko w pierwszej połowie roku 2020 - straci budżet miasta Kielce w związku z obostrzeniami wprowadzonymi przez epidemię koronawirusa. Miasto zapowiedziało już 15-procentowe cięcia - informuje Portal Samorządowy. Jak powstała olbrzymia dziura w budżecie? Oto bilans strat.

Miasto będzie mieć mniejsze wpływy do budżetu przede wszystkim z dwóch źródeł, które będą uszczuplone - biletów autobusowych i organizacji imprez targowych.

Zyski ze sprzedaży biletów będą niższe o 7 mln zł, a w przypadku Targów Kielce miasto straci na dywidendach w kwocie ponad 5 mln zł, które miały zostać przekazane do połowy miesiąca.

Zamknięcie Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji uszczupli miejską kasę o 1,5 mln zł. Zmniejszy się też wpływ z tytułu podatków PIT i CIT. Różnica wyniesie ok. 2 mln zł w porównaniu do pierwszego kwartału ubiegłego roku. W związku z tym miasto w żadnym wypadku nie może "popuścić pasa" jeśli chodzi o wydatki. Wręcz przeciwnie.

Instytucje miejskie zostały zobowiązane przez prezydenta Bogdana Wentę do dokonywania tylko niezbędnych wydatków. Powinny też zmniejszyć budżety o 15 proc.

- Bezwzględnie potrzebne są scenariusze do tego jak miasto ma zamiar radzić sobie z kryzysem, tego brakuje - powiedział cytowany przez Portal Samorządowy Kamil Suchański, przewodniczący kieleckiej rady miasta.

Budżet Kielc na rok 2020 to około 1,5 mld zł, a prognozowane dochody oszacowano na ok. 1,43 mld zł. Deficyt wynosi aż 108 mln zł.

Express Biedrzyckiej - Gość: Sławomir Neumann: To był kosztowny pic Morawieckiego i Sasina

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.