Wjechał do katedry na rowerze podczas mszy! Krzyczał, że zmartwychwstał!

i

Autor: SchiDD - Wikimedia Commons Wjechał do katedry na rowerze podczas mszy! Krzyczał, że zmartwychwstał!

Wjechał do katedry na rowerze podczas mszy! Krzyczał, że zmartwychwstał!

2021-09-21 14:46

Do nietypowej sytuacji doszło podczas niedzielnej mszy w kieleckiej katedrze. 39-letni mężczyzna wjechał do kościoła na rowerze, po czym zaczął wykrzykiwać, że... zmartwychwstał! Zakłócającego nabożeństwo mężczyznę wyprowadzili na zewnątrz inni uczestnicy mszy, zawezwano też policję. W trakcie interwencji okazało się, że ekscentryk ma przy sobie śladowe ilości marihuany, jednakże kłopotliwy incydent nie ma znamion przestępstwa, lecz wykroczenia. Nie oznacza to, że 39-latek uniknie problemów. Wiele wskazuje na to, że mężczyzna zostanie poddany ocenie lekarskiej, która rozwieje ewentualne wątpliwości co do jego poczytalności.

Do niecodziennej sytuacji w bazylice katedralnej w Kielcach doszło podczas niedzielnej mszy 19 września. Jak poinformowała kielecka "Wyborcza", w pewnym momencie kontemplację rozmodlonych wiernych zakłócił pewien mężczyzna, który postanowił wjechać do kościoła na rowerze! Po chwili ekscentryczny człowiek zaczął wykrzykiwać rozmaite dziwne hasła, twierdził m.in., że zmartwychwstał! Pogrążonego w oparach absurdu mężczyznę wyprowadzili na zewnątrz inni uczestnicy mszy. Zawezwano też policję. W trakcie interwencji okazało się, że 39-latek posiada przy sobie porcję marihuany.

CZYTAJ TEŻ: Nie żyje 71-latek. Był podejrzany o uprawianie seksu z 13-latką, która urodziła dziecko

Policjanci podkreślają, że sprawca incydentu w katedrze nie był wulgarny, ani agresywny. Incydent zakłócenia mszy ma znamiona wykroczenia, ale 39-latka czeka jeszcze wizyta lekarska, w trakcie której oceniona będzie poczytalność kościelnego rowerzysty.

Dwóch ojców? To jest CHORE! Ostre słowa na Marszu dla Życia i Rodziny | Komentery