Nie żyje 71-latek. Był podejrzany o uprawianie seksu z 13-latką, która urodziła dziecko

2021-09-21 12:39
NNie żyje 71-latek. Był podejrzany o uprawianie seksu z 13-latką, która urodziła dziecko
Autor: Pixabay NNie żyje 71-latek. Był podejrzany o uprawianie seksu z 13-latką, która urodziła dziecko

W szpitalu na Czarnowie w Kielcach zmarł 71-letni mężczyzna, którego w połowie sierpnia aresztowano pod zarzutem seksualnego wykorzystania 13-latki. Dziewczynka urodziła na kieleckim Czarnowie, ale noworodek zmarł. Początkowo tożsamość mężczyzny nie była znana, śledczy ustalili jednak, że to 71-latek obcował cieleśnie z nastolatką. Nie oznacza to bynajmniej, że śledztwo zakończyło się. - Sprawa zostanie umorzona w zakresie stawianych mu zarzutów, nadal będziemy jednak badać pozostałe wątki, między innymi to, czy pokrzywdzona nie został wykorzystana przez inne osoby - informuje Małgorzata Zarychta-Chodup z Prokuratury Rejonowej Kielce-Zachód.

Przypomnijmy - 13-letnia mieszkanka jednej z miejscowości ne terenie Świętokrzyskiego urodziła dziecko w szpitalu na kieleckim Czarnowie. Niestety, noworodek zmarł. Po śmierci dziecka prokuratura sprawdzała, kto był ojcem, a tym samym dopuścił się płciowego obcowania z 13-latką. Śledczy - na podstawie badań DNA - ustalili, że to 71-letni mężczyzna, który w połowie sierpnia został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Groziło mu 12 lat więzienia. Wiadomo już, że ojciec martwego noworodka nie odpowie za swój czyn. Jak poinformowała kielecka prokuratura, mężczyzna zmarł w szpitalu na Czarnowie, do którego został przewieziony w związku ze złym stanem zdrowia.

- Mężczyzna od 6 września, cały czas będący aresztowanym, przebywał w szpitalu na Czarnowie pilnowany przez funkcjonariuszy służby więziennej. 16 września dostaliśmy informację, że zmarł. Sprawa zostanie umorzona w zakresie stawianych mu zarzutów, ale nadal będziemy jednak badać pozostałe wątki, m.in. to, czy pokrzywdzona nie została wykorzystana przez inne osoby - informuje prokurator Małgorzata Zarychta-Chodup z Prokuratury Rejonowej Kielce-Zachód.

Trzynastolatka przebywa obecnie w placówce opiekuńczo-wychowawczej w powiecie koneckim. Prokurator złożył do sądu wniosek o odebranie praw jej rodzicom jeszcze na początku postępowania.

Raport z anteny 21.09, godz.10