Pogrzeb Hani Terleckiej. Jest data ostatniego pożegnania dziewczynki

2021-09-21 11:26
Pogrzeb Hani Terleckiej. Jest data ostatniego pożegnania dziewczynki
Autor: Wielka walka małej Hani Pogrzeb Hani Terleckiej. Jest data ostatniego pożegnania dziewczynki

Zmarła Hania Terlecka. Śmierć dziewczynki, której walka o zdrowie poruszyła serca milionów Polaków, niezwykle zasmuciła darczyńców i wiele osób przejętych losem ciężko chorej małej dziewczynki. Hania zmagała się z z nowotworem złośliwym splotu naczyniowego. Pogrzeb małej kielczanki odbędzie się w Kościele Błogosławionego Jerzego Matulewicza w Kielcach, po czym nastąpi wyprowadzenie na cmentarz komunalny w Cedzynie. Hania Terlecka miała trzy latka.

O Hani Terleckiej i jej walce z nowotworem pisaliśmy wielokrotnie. Ludzie dobrej woli zebrali ponad 6 milionów złotych na specjalistyczne leczenie dziewczynki w USA. Terapia rozpoczęła się 28 stycznia 2020 roku i trwała kilka miesięcy. Dziewczynka pozostawała pod opieką profesora Jonathana L. Finleya ze szpitalu pediatrycznego w Ohio. Skomplikowane leczenie po 6 miesiącach niestety nie dało idealnych rezultatów - raka w organizmie dziewczynki nie udało się pokonać. Hania wróciła do Kielc, w Polsce dalej dzielnie walczyła z chorobą. Niestety, pojawiły się przerzuty, które jeszcze bardziej osłabiły dziewczynkę. W niedzielę wieczorem na profilu "Wielka walka małej Hani" pojawił się ostatecznie wpis informujący o śmierci 3-latki.

Uroczystości pogrzebowe Hani Terleckiej odbędą się w środę, 22 września o godzinie 13:00. Dziewczynka będzie pożegnana w Kościele Błogosławionego Jerzego Matulewicza w Kielcach, następnie zostanie pochowana na cmentarzu komunalnym w Cedzynie.

M jak miłość. Tajemnicza pacjentka siostrą Anety! Dla niej Chodakowska przekroczy wszelkie granice i zostanie matką