Kielecki spodek gotowy lada moment! Ruszył przetarg na wynajem lokali! [GALERIA]

2020-07-02 17:34 ToM

Prace remontowe na kieleckim dworcu autobusowym dobiegają końca! Budynek kraśnieje w oczach, a Zarząd Transportu Miejskiego już poszukuje najemców lokali usługowych na terenie obiektu. Do wykończenia pozostały dosłownie ostatnie szlify. 83 przewoźników otrzymało zaproszenia do korzystania z dworca.

Otwarcie punktu kontroli autokarów w Kielcach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Dworzec jest już niemal gotowy, została do wykonania jedynie kosmetyka. Na zewnątrz budynku trwa tzw. "wykończeniówka": ogrodnicy dbają o zieleń, gdzieniegdzie trzeba jeszcze dokończyć posadzkę. Na peronach oraz wewnątrz hali zamontowano już wyświetlacze. Obiekt jest niezwykle nowoczesny, to jeden z pierwszych dworców w Europie, na którym zamontowano samoczynnie zaciemniane szyby. Obiekt nawiązuje też do pierwotnego zamysły projektantów. Mało kto wie, że jeszcze architekci w czasach PRL-u zaprojektowali wewnątrz ruchome schody. Z tych skorzystają dopiero współcześni podróżni.

Budynek będzie miał też specjalny, nawiązujący do tradycji wystrój.

- Mamy już odlane rzeźby, figury z brązu i będą one ściśle związane z historią Kielc – zaznacza Grzegorz Tomporowski, kierownik budowy z firmy Budimex.

Wykonawca remontu ma jeszcze kilka dni na doszlifowanie wszystkiego i oddanie inwestycji na ręce kieleckiego ZTM-u. Tymczasem ruszył przetarg na wynajem powierzchni użytkowej dworca. Wydzierżawić można aż 350 metrów kwadratowych na terenie obiektu, władze ZTM szukają chętnych na prowadzenie niemal wszystkich punktów usługowych, od kas biletowych, po lokale gastronomiczne. Co oczywiste, życie nie powróci na kielecki dworzec, póki nie zaczną zatrzymywać się tam autobusy. O to jednak już zadbano, wysłano specjalne zaproszenia do 83 przewoźników.

- Zostały przygotowane dokumenty dla przewoźników i już wydajemy pierwsze zgody na korzystanie z dworca, wydajemy te zgody od 1 września - informuje Barbara Damian, dyrektor ZTM w Kielcach.