Groźne zdarzenie na obwodnicy

Końskie. Wypadek z udziałem autobusu z dziećmi! Są ranni, na miejsce przyleciał śmigłowiec ratunkowy

2023-05-30 9:01

Do groźnego wypadku doszło we wtorkowy poranek, tuż przed godziną ósmą w Końskich. Samochód osobowy zderzył się z autobusem, którym podróżowały dzieci.

Zdarzenie miało miejsce na ulicy Koneckich Odlewników (w rejonie ul. Staszica) na obwodnicy miasta. Jak informuje brygadier Mariusz Czapelski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Końskich, zderzyły się tam: samochód osobowy i autokar. W tym drugim przebywało 29 dzieci, żadne nie zgłaszało uszczerbku na zdrowiu i złego samopoczucia. Autem osobowym podróżowało pięć osób.

Wypadek w Końskich. Dwie osoby w ciężkim stanie!

Sierżant Krzysztof Bernat, pełniący obowiązki rzecznika prasowego koneckiej policji relacjonował: - Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że kierowca osobowej skody nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu autobusowi. W wyniku zderzenia do szpitala trafiły trzy osoby podróżujące skodą, w tym dwie w stanie ciężkim.

Wiadomo, że kierowca autokaru był trzeźwy. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach Małych (powiat radomszczański w województwie łódzkim) podróżowały przez Końskie do Magicznych Ogrodów w Trzciankach na Lubelszczyźnie. Stan trzeźwości kierowcy skody określą wyniki badań.

Na miejscu pojawił się między innymi śmigłowiec lotniczego pogotowia, przyczyny wypadku wyjaśnia policja.

Wypadek z udziałem autokaru w Końskich (3)

i

Autor: Państwowa Straż Pożarna Końskie Tym autokarem podróżowało 29 dzieci.
Listen on Spreaker. Źródło: Końskie. Wypadek z udziałem autobusu z dziećmi! Są ranni, na miejsce przyleciał śmigłowiec ratunkowy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany