Koronawirus. SPOWIEDŹ na odległość? Nie w diecezji kieleckiej!

2020-03-24 12:09 ToM
Koronawirus. SPOWIEDŹ na odległość? Nie w diecezji kieleckiej!
Autor: Pibwl /Wikimedia Commons Koronawirus. SPOWIEDŹ na odległość? Nie w diecezji kieleckiej!

Wielki Post a koronawirus. W całym kraju Msze Święte są transmitowane w telewizji i internecie, a wiele parafii w całej Polsce umożliwiło wiernym przystąpienie do spowiedzi na odległość. Tak jednak nie będzie w diecezji kieleckiej. - Nie ma możliwości skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania na odległość za pośrednictwem telefonu lub internetu - podkreśla Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

W związku z wprowadzonym w Polsce stanem epidemii, biskup Jan Piotrowski wydał dekret, do którego powinny stosować się wszystkie parafie na terenie diecezji kieleckiej. Wciąż obowiązuje wydana 12 marca dyspensa w sprawie uczęszczania na Msze Święte - biskup zachęca wiernych z Kielc do oglądania transmisji nabożeństw, można również przyjmować komunię na rękę.

Biskup nie zdecydował się jednak na daleko idące ustępstwa w sprawie spowiedzi. 

Czytaj też: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

"W okresie przedświątecznym należy umożliwić wiernym skorzystanie z indywidualnej spowiedzi. Przy sprawowaniu tego sakramentu należy zachować zasady higieniczne. Nie należy stosować ogólnego rozgrzeszenia wiernych. Nie ma również możliwości skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania na odległość za pośrednictwem telefonu lub internetu" - czytamy w dekrecie Biskupa Kieleckiego.

Wielu wiernych zastanawia się ponadto, czy biskup wprowadzi zmiany w związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocy. W tej sprawie w najbliższym czasie będzie wydany kolejny dekret.

Diecezja co wtorek zamieszcza rekolekcje na czas kwarantanny on-line. Można je znaleźć POD TYM ADRESEM.

Setki ofiar epidemii w Warszawie. Tajemnica zapomnianego cmentarza

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.