Mieszkańcy Kielc żyją na "BOMBIE"? Niebezpieczny gazociąg tuż pod ulicą. Co na to miasto?

2019-12-10 14:52 ToM
Mieszkańcy Kielc żyją na BOMBIE? Niebezpieczny gazociąg tuż pod ulicą. Co na to miasto?
Autor: Google Maps Mieszkańcy Kielc żyją na "BOMBIE"? Niebezpieczny gazociąg tuż pod ulicą. Co na to miasto?

Mieszkańcy ulicy Świerczyńskiej w Kielcach niepokoją się o własne bezpieczeństwo. Pod ulicą poprowadzony jest gazociąg, który biegnie zaledwie kilkadziesiąt centymetrów pod powierzchnią. Co gorsza po drodze, mimo zakazu, jeżdżą kilkunastotonowe ciężarówki.

Na pierwszy rzut oka ulica Świerczyńska niczym się nie wyróżnia na tle pozostałych kieleckich ulic. To co powoduje szczególne niebezpieczeństwo znajduje się pod ziemią  - rura gazowa na głębokości ok. 20-30 centymetrów. Mieszkańców szczególnie niepokoją tiry jeżdżące po drodze. Jak sami przyznają mają wątpliwości co do szczelności instalacji.

Tak naprawdę tiry w ogóle nie powinny jeździć po ul. Świerczyńskiej, na samym początku ulicy stoi zakaz. Kieleccy drogowcy podkreślają tymczasem, że zagrożenia nie ma, chociaż miejscowa gazownia wypowiadała się na ten temat w ubiegłym roku.

O nową drogę prosiła Straż Miejska, interpelację składał również radny Marcin Stępniewski, który podkreślał, że "obecny stan ulicy stwarza zagrożenie w ruchu drogowym, a także niebezpieczeństwo dla mieszkańców przyległych nieruchomości".

W odpowiedzi prezydent Bogdan Wenta przyznał, że droga wymaga "opracowania kompletnej dokumentacji technicznej", a ponadto trasa jest za wąska, co oznacza, że przed jakimikolwiek pracami należy pozyskać grunty pod poszerzenie jezdni.

Prezydent zaznaczył ponadto, że w 2020 r. będzie wykonany projekt koncepcyjny drogi, będą przygotowane różne warianty. Do tego czasu wprowadzone będzie rozwiązanie doraźne - ułożenie płyt zapobiegających dalszemu obsuwaniu się poziomu powierzchni jezdni.

Pytanie tylko, co na to mieszkańcy...