ksiądz

i

Autor: pixabay Ksiądz

Dramatyczne odkrycie na plebanii

Na plebanii w Stodołach znaleziono ciało księdza. Jak doszło do tragedii?

2022-10-02 15:30

W niedzielę rano na plebanii w miejscowości Stodoły w woj. świętokrzyskim znaleziono ciało 51-letniego księdza. Służby zaalarmowali wierni zaniepokojeni nieobecnością duchownego na porannej mszy św. Policja pod nadzorem prokuratora ustala dokładne okoliczności śmierci mężczyzny. Śledczy nie wykluczają, że ksiądz mógł popełnić samobójstwo.

Dramatyczne odkrycie na plebanii

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w niedzielny poranek (2 października) w miejscowości Stodoły w powiecie opatowskim. Proboszcz parafii pw. Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Stodołach nie pojawił się rano na mszy św. Zaniepokojeni wierni, którzy na próżno czekali na duchownego w kościele, zaczęli go szukać na plebanii. Wówczas ktoś zauważył przez okno nieprzytomnego księdza. Na miejsce natychmiast wezwano służby.

Przybyli na miejsce strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych otworzyli drzwi do plebanii, umożliwiając tym samym wejście do środka ratownikom medycznym. Niestety, na pomoc było już za późno. 51-letni ksiądz już nie żył.

Dokładne okoliczności śmierci duchownego wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora. Ciało mężczyzny zabezpieczono do sekcji zwłok, która ma dać odpowiedź na pytanie o przyczynę śmierci 51-latka. Wstępnie śledczy wykluczyli udział osób trzecich. Z nieoficjalnych informacji wynika, że proboszcz mógł targnąć się na swoje życie.

51-letni ksiądz objął parafię w Stodołach w tym roku. Wcześniej był wikariuszem w parafii pw. Chrystusa Króla w Tarnobrzegu.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl
  • W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.
Kierowca zaszalał na S7. W 15 sekund uzbierał 24 punkty karne
Nasi Partnerzy polecają