Nieprzytomny 66-latek leżał na podłodze! Policjanci obezwładnili AGRESYWNEGO psa!

2020-01-25 19:04 ToM
Agresyny pies! Pomoc przyszła w ostatniej chwili!
Autor: christels / CC0 / pixabay.com W ostatniej chwili! Nieprzytomny 66-latek leżał na podłodze, a pies był agresywny!

W piątkowe popołudnie kieleccy mundurowi dostali nietypowe zgłoszenie. Do mieszkającego na osiedlu KSM nieprzytomnego 66-latka wezwano ratowników medycznych, ale ci nie mogli udzielić pomocy mężczyźnie, bo dostępu blokował agresywny pies! Wierny czworonóg jest tak przywiązany do swojego pana, że nie pozwalał nikomu zbliżyć się do nieprzytomnego kielczanina! Na miejsce pojechał patrol policji.

Zdezorientowany pies nie zdawał sobie sprawy, że nieznani mu ratownicy ratownicy chcą pomóc właścicielowi. Zwierzak był bardzo zestresowany i agresywny, przerażeni ratownicy medyczni nie mogli się zbliżyć na krok do nieprzytomnego 66-latka!

Wcześniej pies pogryzł również mieszkającą w tym samym miejscu 65-letnią kobietę. Liczyła się każda minuta! Ratownicy postanowili zawołać na pomoc policję.

- Na miejsce udali się policjanci z kieleckiej prewencji, aby w bezpieczny sposób obezwładnić psa potrzeba było pięciu funkcjonariuszy - wylicza sierżant sztabowy Maciej Ślusarczyk, z Komedy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. - Nie pytałem co to za rasa, ale po powrocie koledzy mówili, że nie był to żaden malutki kundelek, tylko pokaźnej wielkości pies - dodaje.

Policjanci zamknęli wiernego psa w pokoju obok i - wspólnie z ratownikami - przystąpili do reanimacji nieprzytomnego 66-latka. Udało się przywrócić jego czynności życiowe, później otrzymał dalszą pomoc w szpitalu.

Funkcjonariusze opatrzyli też ranną kobietę. Pies cierpliwie czeka na powrót pana ze szpitala.