Pokłócili się o wyjście na spacer, UMIERAŁ na oczach dzieci! Żona ZADŹGAŁA męża!

2020-01-24 15:00 ToM
Żona zabiła męża!
Autor: Shutterstock Zabiła własnego męża! Sąd był bezwzględny!

Finał szokującej sprawy z Ostrowca Świętokrzyskiego w kieleckim sądzie. 28-letnia Anita W. pchnęła nożem swojego męża Łukasza po rodzinnej kłótni w lutym ubiegłego roku, mężczyzna wykrwawiał się na oczach swoich dzieci. Oboje małżonkowie byli pijani. W czwartek sędzia wymierzył kobiecie karę 8 lat pozbawienia wolności!

Śledczy nie mieli wątpliwości - rodzinna tragedia zaczęła się od kłótni o bardzo błahy powód, jakim było wyjście na spacer z dziećmi. Anita W. chciała zabrać pociechy na spacer, jej mąż upierał się, by zostały w domu i odrobiły lekcje.

Atmosfera stawała się coraz bardziej napięta, w pewnym momencie kobieta chwyciła za nóż i wbiła go w klatkę piersiową małżonka. Oboje byli pijani, dramatyczne sceny obserwowały przerażone dzieci.

Podczas jednej z wcześniejszych rozpraw ojciec ofiary zeznał, że jego wnuczek widział, gdzie matka schowała zakrwawione narzędzie zbrodni. Anita W. miała też grozić własnemu dziecku!

Z drugiej strony - kobieta podkreślała, że nie chciała zabić męża, a jedynie nastraszyć. Śledczy ustalili, że związek dwojga należał do tych burzliwych. Małżonkowie często kłócili się, Anita zarzucała Łukaszowi, że ten znęca się nad rodziną, mówiła, że wyjechała do Holandii, by zapewnić pociechom byt.

Twierdziła też, że wysyłała regularnie pieniądze mężowi., ale ten przepijał je, zamiast przeznaczać na dzieci. Miał też być agresywny.

Początkowo prokuratura oskarżyła kobietę o zabójstwo, a Anita W. upierała się, że za zbrodnie jest odpowiedzialny kolega zmarłego. W trakcie procesu wyszło na jaw, że to nieprawda.

Sędziowie wzięli pod uwagę również dynamiczny przebieg tragedii i ostatecznie uznali, że Anita W. odpowie za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią.

W czwartek, 23 stycznia, sąd wymierzył Anicie W. karę 8 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.