Odmłodzona Korona przegrała w Płocku 1:3

2020-07-14 23:06 MUR
korona kielce
Autor: Mateusz Kaleta/www.CKsport.pl

Aż dziewięciu młodych piłkarzy w żółto-czerwonych trykotach zobaczyliśmy wtorkowego wieczoru na murawie podczas meczu między Wisłą Płock, a Koroną Kielce. Choć kielczanie zdobyli bramkę już w 1. minucie, kolejne gole strzelali tylko gospodarze.

Zdobywcą jedynej bramki dla Kielc był Daniel Szelągowski, dla którego było to drugie trafienie w dwóch ostatnich spotkaniach. Korona próbowała pójść za ciosem i szybko zdobyć kolejną bramkę, jednak na to nie e pozwolili.  

Mało tego. Wisła z każdą kolejną minutą coraz bardziej dochodziła do głosu i w końcu odrobiła straty w 30. minucie. Stało się to za sprawą trafienia Angela Garcii. Ostatnie pięć minut pierwszej połowy to prawdziwy popis 17-letniego Dawida Kocyły. Młody zawodnik Wisły Płock pokonał w tym czasie Marka Kozioła dwukrotnie – w 41. oraz 45. minucie.

W drugiej połowie, mimo prób, Korona nie zdołała poprawić wyniku. W 65. minucie doskonałą okazję na zdobycie gola kontaktowego miał Szelągowski. Niestety, młody zawodnik kieleckiego klubu źle uderzył głową, przez co piłka, zamiast w bramkę, poleciała w trybuny.

Ponieważ żółto-czerwoni stracili jakiekolwiek szanse na utrzymanie się w PKO Ekstraklasie, trener Maciej Bartoszek postanowił zrobić w tym meczu przegląd zespołu na tle silnego rywala. Dlatego też na boisku w sumie zjawiło się aż dziewięciu młodych zawodników Korony. W wyjściowym składzie zagrali Mateusz Spychała, Piotr Pierzchała, Grzegorz Szymusik, Daniel Szelągowski, Iwo Kaczmarski, a także Dawid Lisowski. Później na boisku pojawili się jeszcze Jakub Osobiński, który zmienił Marka Kozioła, a także Jakub Górski i Mateusz Sowiński.

Z występu młodych piłkarzy zadowolony był szkoleniowiec Korony. – Dzisiejszy mecz był ważnym sprawdzianem dla wielu młodych zawodników. Dostali swoją szansę pokazania się na boisku Ekstraklasy. Najmłodszy, 16-latetni Iwo Kaczmarski zagrał nawet od początku. Myślę, że wielu z nich uniosło ten ciężar. Dobre były też zmiany młodzieżowców – mówi Maciej Bartoszek.

Pożegnalny mecz z PKO Ekstraklasą odbędzie się w sobotę. Tego dnia Korona w Kielcach zmierzy się z ŁKS-em Łódź. Początek o godzinie 17.30.

Wisła Płock - Korona Kielce 3:1 (3:1)

Bramki: Garcia (30’), Kocyła (41’, 44’) - Szelągowski (1’),

Wisła: Kamiński - Stefańczyk (73' Pawlak), Marcjanik, Uryga, Garcia, Gjertsen (86' Merebashvili), Furman (73' Ambrosiewicz), Adamczyk, Szwoch, Kocyła - Sheridan

Korona: Kozioł (71' Osobiński) - Spychała, Tzimopoulos, Pierzchała, Szymusik - Radin (74' Sowiński), Gnjatić, Szelągowski, Kaczmarski, Lisowski (60' Górski) - Papadopulos

Żółta kartka: Gjertsen, Furman, Szwoch - Pierzchała, Papadopulos, Tzimopoulos, Szymusik

Świętokrzyskie promuje się przez e-sport

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.