Piękny gest kibiców Korony Kielce! Zbiórka dla szpitali dała EFEKTY!

2020-03-31 12:47 ToM
Piękny gest kibiców Korony Kielce! Zbiórka dla szpitali dała EFEKTY!
Autor: Korona Kielce Strona Oficjalna Piękny gest kibiców Korony Kielce! Zbiórka dla szpitali dała EFEKTY!

Kibice kieleckiej Korony zorganizowali akcję pod hasłem "Bez Was nie będzie Nas", która miała na celu zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów dla kieleckich szpitali. Jak się okazało, mobilizacja dała błyskawiczne efekty - w poniedziałek w godzinach popołudniowych artykuły codziennego użytku otrzymały dwa szpitale w Mieście Scyzoryków.

Kibice zebrali głównie produkty spożywcze i higieniczne: zgrzewki wody mineralnej, papier toaletowy, chusteczki i podobne artykuły. Wszystko to trafi do dwóch kieleckich szpitali: przy ul. Grunwaldzkiej i Kościuszki. Całą akcję zorganizowało Stowarzyszenie Kibiców "Zjednoczona Korona". Kibice starali się rozdzielić zebranie produkty w taki sposób, aby oba szpitale zostały obdarowane po równo.

- Dwa tygodnie temu patrząc na informacje pojawiające się w mediach i dostrzegając problem nie tylko regionalny, ale także globalny postanowiliśmy jako kibice Korony Kielce zebrać się w jak najszybszym czasie i zorganizować zbiórkę. Nie tylko finansową, gdzie na koncie znajduje się prawie 20 tysięcy złotych, lecz przede wszystkim rzeczową. Do naszego ośrodka "Kibice Razem" trafiło tysiące wód mineralnych, maseczek, płynów do dezynfekcji czy też kombinezonów, które dzisiaj zawozimy do dwóch największych szpitali w Kielcach - mówi Jacek Wojtachnio, pełniący rolę koordynatora ds. współpracy z kibicami.

To jednak dopiero początek zbiórki. Kibice nie poprzestaną, póki szpitali w regionie nie opuści ostatni wyleczony pacjent. Kibice i klub podkreślają, że w ramach zbiórki można oddać każdy przydatny przedmiot. Stawką jest zwalczenie koronawirusa.

- Sytuację z wirusem traktujemy jako mecz. Mecz, który musimy wygrać. Jako kibice wykorzystując swój charakter chcemy walczyć, aby zakończyć go zwycięsko. Aby pomóc można robić przelewy, koniecznie z dopiskiem "darowizna dla kieleckich szpitali", numer konta znajdziecie państwo na naszej stronie internetowej. Chętnych do rzeczowego wsparcia zapraszam na ulicę Piekoszowską 32, ośrodek "Kibice Razem" w godzinach od 11:00 do 14:00. Można przynosić wszystko co w tej chwili potrzebne jest ratownikom i pielęgniarkom - podkreśla Wojtachnio.

KoronawirusRaport: Radom 31.03

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.