Pijana kobieta za kierownicą w powiecie buskim. W samochodzie wiozła trójkę dzieci!

i

Autor: Świętokrzyska Policja Kobieta kierowała volkswagenem (z prawej), do kontroli zatrzymał ją policyjny, nieoznakowany radiowóz.

Bez uprawnień i "pod wpływem!"

Pijana kobieta za kierownicą w powiecie buskim. W samochodzie wiozła trójkę dzieci!

2023-03-08 13:24

Policjanci z Buska-Zdroju zatrzymali w gminie Gnojno kobietę, która kierowała samochodem. Wiozła trójkę dzieci!

Zdarzenie miało miejsce 8 marca, około godziny ósmej rano.

Trafiła wprost na radiowóz!

- Policjanci ruchu drogowego z buskiej komendy w jednej z miejscowości w gminie Gnojno zauważyli pojazd marki Volkswagen, którego kierująca nie zastosowała się do znaku - ustąp pierwszeństwa. Samochód wyjechał z drogi podporządkowanej wprost przed nieoznakowany radiowóz, zmuszając kierowcę do hamowania. Policjanci zauważyli, że kobieta nie korzystała z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Mundurowi zatrzymali auto do kontroli drogowej. Za kierownicą siedziała 33–letnia mieszkanka gminy Gnojno. W pojeździe podróżowało także troje dzieci w wieku od 6 do 13 lat - relacjonował aspirant sztabowy Tomasz Piwowarski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju.

Bez uprawnień i "pod wpływem"!

Okazało się, że najmłodsza dziewczynka wprawdzie siedziała w foteliku ochronnym, ale nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa, podobnie jak dwoje starszych dzieci. Potem policjanci ujawnili, że kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania autem, ponieważ wcześniej je zatrzymano. 33-latka "wydmuchała" 1,3 promila alkoholu!

Śledczy skrupulatnie zliczą naruszone przepisy, sprawdzą także, czy 33-latka nie naraziła dzieci na niebezpieczeństwo. Kodeks karny za kierowanie pojazdem mechanicznym z stanie nietrzeźwości przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz kierowania pojazdami na wiele lat - dodaje asp. szt. Tomasz Piwowarski.

Świętokrzyskie. Pijany kurier zatrzymany w Skarżysku-Kamiennej
Źródło: Pijana kobieta za kierownicą w powiecie buskim. W samochodzie wiozła trójkę dzieci!
Nasi Partnerzy polecają