Pijany emeryt staranował kosiarką rowerzystkę i słup oświetleniowy!

2021-10-13 11:43
Pijany emeryt staranował kosiarką rowerzystkę i słup oświetleniowy!
Autor: Świętokrzyska Policja Pijany emeryt staranował kosiarką rowerzystkę i słup oświetleniowy!

Na wyjątkowo nieodpowiedzialny pomysł wpadł 72-latek z Ostrowca. Mężczyzna postanowił wybrać się na przejażdżkę... spalinową kosiarką typu "traktorek", ale wcześniej wypił solidną ilość alkoholu, co sprawiło, że wracał po ścieżce rowerowej. Wycieczka mogła skończyć się fatalnie: mężczyzna w pewnym momencie uderzył w słup oświetleniowy, a następnie wjechał w rowerzystkę. Nieporadność za kierownicą małego pojazdu nie dziwi, ponieważ senior "wydmuchał" na alkomacie aż dwa promile! Konsekwencją pijackiej przejażdżki kosiarką może być nawet 2-letnia odsiadka w więzieniu!

Do wypadku na ścieżce rowerowej doszło w poniedziałkowe popołudnie. Na miejsce skierowano patrol drogówki, funkcjonariusze szybko zorientowali się, że sprawca, zanim wsiadł na pojazd, wypił sporo alkoholu. - Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierujący kosiarką do trawy typu „traktorek” poruszając się ścieżką rowerową na ul. Rzeczki wjechał w jadącą z naprzeciwka rowerzystkę, a następnie uderzył w słup oświetleniowy. Od sprawcy kolizji mundurowi wyczuwali silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że nieodpowiedzialny senior wsiadł za kierownicę pojazdu mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie - opowiada Ewelina Wrzesień z ostrowieckiej policji.

Wirtualny alkomat, sprawdź ile wypiłeś 

Teraz starszy mężczyzna musi przygotować się na konsekwencje własnej nieodpowiedzialności.

- Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do lat 2 pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - przypomina Ewelina Wrzesień.

Express Biedrzyckiej - Bartosz Arłukowicz: Stajemy do walki o przyszłość naszych dzieci