Pińczów: Miał być ślub, jest DRAMAT. Narzeczeni stracili dach nad głową! Możesz pomóc i TY!

2020-11-04 13:18
Pińczów: Miał być ślub, jest DRAMAT. Narzeczeni stracili dach nad głową! Możesz pomóc i TY!
Autor: Elżbieta Łukomska/ archiwum prywatne Pińczów: Miał być ślub, jest DRAMAT. Narzeczeni stracili dach nad głową! Możesz pomóc i TY!

Wielki dramat zakochanej pary z Pińczowa. Elżbieta i Jacek szykowali się do ślubu, a plany pokrzyżowała im nie pandemia koronawirusa, lecz nagły pożar, który strawił dach należącego do pani Eli domu. Budynek udało się ugasić, ale akcja sprawiła, że dom jest kompletnie zniszczony i nie nadaje się do zamieszkania. W internecie ruszyła zbiórka pieniędzy na remont, możesz pomóc i Ty!

Pożar wybuchł nagle 28 października, a do zdarzenia doszło przy ulicy Batalionów Chłopskich w Pińczowie. Narzeczeni w jedną chwilę stracili dach nad głową. Gdy strażacy przyjechali na miejsce żywioł trawił już poddasze. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Straty oszacowano na 100 tys. zł, akcja straży trwała około dwóch godzin, na miejscu uwijało się siedem zastępów. Pożar najprawdopodobniej spowodowała awaria instalacji elektrycznej. Pani Ela Łukomska i jej narzeczony Jacek mają teraz poważny problem. Stracili dach nad głową tuż przed ślubem, aby wyremontować budynek potrzeba aż 100 tys. zł!

- Potrzebny jest natychmiastowy gruntowny remont i odbudowa dachu. Czas goni, pogoda niestety nie sprzyja, a zima za pasem. Liczy się każda złotówka, wierze że razem damy radę, bo przecież w grupie siła - apeluje pani Anna, siostra pani Elżbiety.

W internecie ruszyła zbiórka. Osoby dobrej woli mogą pomóc narzeczonym wpłacając dowolną kwotę na numer konta: 75 1050 1953 1000 0092 0267 6426.

Super Raport 04.11 (Goście: Aleksander Kwaśniewski - były prezydent RP oraz gen. Waldemar Skrzypczak - były dowódca Wojsk Lądowych)