"FOLIARZ" bał się 5G? 33-latek podpalił nadajniki telefoniczne! OLBRZYMIE straty!

2020-11-04 12:48
FOLIARZ bał się 5G? 33-latek podpalił nadajniki telefoniczne! OLBRZYMIE straty!
Autor: Świętokrzyska Policja "FOLIARZ" bał się 5G? 33-latek podpalił nadajniki telefoniczne! OLBRZYMIE straty!

Od minionej środy do niedzieli 33-letni mieszkaniec gminy Mniów z zapałem niszczył... nadajniki sieci telefonicznej. Operatorzy sieci poinformowali o czterech spalonych instalacjach. Sprawca po kilku dniach został złapany przez policję, trafił do aresztu na trzy miesiące, a grozi mu nawet 5-letnia odsiadka!

Policja zakwalifikowała czyny 33-latka jako niszczenie mienia. Mężczyzna wyrządził niebagatelne straty, operatorzy oszacowali koszty na nawet 70 tysięcy zł! Policjanci, gdy zostali poinformowani o zdarzeniu, od razu ustalili, że podpalenie instalacji to najprawdopodobniej sprawka tego samego człowieka.

- Policjanci zebrali wszystkie materiały i poddali je drobiazgowej analizie. Śledczych wspierali zarówno mundurowi ze Strawczyna i funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego kieleckiej komendy. Wspólna praca dała spodziewany efekt, dzięki czemu szybko stało się jasne, kto jest odpowiedzialny za te zdarzenia. Podejrzenia padły na 33-latka pobliskiej miejscowości, który już w przeszłości był notowany za podobne przestępstwo. Zatrzymanie podejrzanego o podpalenie nastąpiło w poniedziałek - relacjonuje pracę funkcjonariuszy mł. asp. Karol Macek z kieleckiej policji.

To jednak nie wszystko, bowiem u mężczyzny znaleziono jeszcze narkotyki w niewielkich ilościach. Podpalacz trafił na trzy miesiące do aresztu. Za zniszczenie opiewającego na ponad 70 tys. zł mienia grozi nawet 5-letnia odsiadka.

Bekowisko danieli