Pogodowy ARMAGEDON! Uwaga kielczanie! Nadchodzą mroźne noce!

2019-12-03 15:47 ToM
Pogodowy ARMAGEDDON! Uwaga kielczanie! Nadchodzą mroźne noce!
Autor: Aleksandr Markin/Wikimedia Commons Pogodowy ARMAGEDDON! Uwaga kielczanie! Nadchodzą mroźne noce!

Pogoda nie będzie oszczędzać mieszkańców Świętokrzyskiego w tym tygodniu. W ciągu dnia robi się coraz zimniej, ale prawdziwa próba wytrzymałości czeka na nas w nocy. Nadchodzi mróz, a wcale nie chodzi o sympatycznego dziadka z Rosji!

Już noc z wtorku na środę da się we znaki mieszkańcom Kielc i okolic. Słupki rtęci zatrzymają się na aż -5 stopniach Celsjusza! To jednak nie koniec złych wiadomości, bowiem odczuwalna temperatura będzie jeszcze sroższa, będziemy się czuć, jakby za oknem było nawet -7 °C!

Nocą z środy na czwartek mroźna aura nie da ani chwili wytchnienia. Termometry wskażą 6°C na minusie! Z drugiej strony, na niebie nie będzie chmur, ale mała to pociecha w sytuacji, gdy chłodne podmuchy wiatru sprawią, że odczuwalna temperatura będzie niższa o 1-2 stopnie.

Nocna pogoda w tym tygodniu może mieć wiele wspólnego z odwiedzinami św. Mikołaja. Mroźna aura będzie się utrzymywać w nocy aż do piątku, 6 grudnia. W nocy z czwartku na piątek termometry wskażą  - 4 st. Celsjusza, a dzień później -2.

W weekend mrozy wprawdzie odpuszczą, ale za to będzie pochmurno i niewykluczone, że wystąpią opady śniegu i śniegu z deszczem.