Pogodowy armagedon w Świętokrzyskiem! Silny wiatr i burza śnieżna!

2022-01-17 12:53
Pogodowy armagedon w Świętokrzyskiem. Silny wiatr i burza śnieżna!
Autor: ToM Pogodowy armagedon w Świętokrzyskiem. Silny wiatr i burza śnieżna!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem, dmącym z prędkością w porywach nawet do 115 km/h oraz burzami na terenie województwa świętokrzyskiego. Alerty obowiązują w poniedziałek, 17 stycznia 2022. O ile do południa pogoda nie odznaczała się niczym szczególnym, to przed godziną 13:00 w regionie wzmogły się gwałtowne podmuchy, a do wichury po chwili dołączyła burza śnieżna. Uwaga mieszkańcy! Zostańcie w domach i zabezpieczcie przedmioty pozostawione poza domem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega mieszkańców województwa świętokrzyskiego przed silnym wiatrem oraz burzami. Ostrzeżenie drugiego stopnia przed wichurami (w trzystopniowej skali) obowiązuje w poniedziałek (17 stycznia 2022) na terenie całego regionu do godz. 3:00 w nocy, 18 stycznia. W poniedziałkowy poranek pogoda nie odznaczała się niczym szczególnym, ale wczesnym popołudniem wichury i towarzyszące im burze śnieżne zaczęły dawać się we znaki mieszkańcom Świętokrzyskiego.

- Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 70 km/h do 90 km/h, w porywach do 115 km/h, z zachodu i pnocnego-zachodu - informuje Piotr Ramza, meteorolog z IMGW.

W poniedziałek strażacy w regionie usuwają skutki silnego wiatru; przede wszystkim powalone konary i drzewa. Wcześniej, w niedzielny wieczór, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegło mieszkańców Świętokrzyskiego przed konsekwencjami wichur. Niewykluczone, że dmący z zawrotną prędkością wiatr doprowadzi do przerw w transmisji prądu na terenie niektórych miejscowości.

Express Biedrzyckiej - Krzysztof Gawkowski: Polski Ład to drogi bajzel. To pierwszy rząd, który obniża wynagrodzenia
Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?