Prestiżowa nagroda dla kieleckiego "spodka". Dworzec znów doceniony!

2021-09-22 12:12
Prestiżowa nagroda dla kieleckiego spodka. Dworzec znów doceniony!
Autor: S. Rakowski/UM Kielce Prestiżowa nagroda dla kieleckiego "spodka". Dworzec znów doceniony!

Kieleckie Centrum Komunikacyjne zachwyca nie tylko mieszkańców, ale przede wszystkim turystów. Nowoczesny dworzec autobusowy ma już ponad rok, ale wciąż uhonorowywany jest prestiżowymi wyróżnieniami. Tym razem obiekt znalazł się w gronie laureatów dziesiątej już edycji konkursu TOP Inwestycje Komunalne 2021. Nagroda została wręczona w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, odebrała ją Agata Wojda, zastępczyni prezydenta Kielc. - Ten projekt był innowacyjny, unikatowy w latach 70-tych, kiedy powstawał i w latach 80-tych, kiedy był oddawany do użytku. Innowacyjny jest także dziś - powiedziała wiceprezydent.

Wyróżnienia w ramach konkursu TOP Inwestycje Komunalne 2021 przyznawane przez Portal Samorządowy dla najlepszych inwestycji w Polsce. Nagrodę w plebiscycie, podczas trwającego w Katowicach Europejskiego Kongresu Gospodarczego, odebrała Agata Wojda, zastępczyni prezydenta Kielc.

- Dworzec Autobusowy to dla nas znacznie więcej niż budynek. Udowodnili to mieszkańcy, broniąc to miejsce przed powstaniem kolejnej galerii z dołączoną funkcją. Ten projekt był innowacyjny, unikatowy w latach 70-tych, kiedy powstawał i w latach 80-tych, kiedy był oddawany do użytku. Innowacyjny jest także dziś. To ogromna zasługa projektantów. W Kielcach wspominamy trzy osoby - Edwarda Modrzejewskiego, Jerzego Radkiewicza i Mieczysława Kubalę. Dwa dni temu odszedł od nas ostatni z nich, dlatego dzisiejszą nagrodę chciałabym zadedykować pamięci inżyniera Mieczysława Kubali - powiedziała Agata Wojda.

W konkursie nominowano 20 inwestycji, ostatecznie wręczono 10 wyróżnień. Oto nagrodzone obiekty:

Budowa trzech basenów w dzielnicach Katowic,- Rekultywacja i remediacja terenów dawnej koksowni Orzegów w Rudzie Śląskiej,- Budowa centrum komunikacyjnego wraz z Systemem Informacji dla Pasażerów w Kielcach,- Adaptacja budynku Koszar Bramy Chełmińskiej na cele muzealne Muzeum Twierdzy Toruń,- Nowe schronisko dla zwierząt w Poznaniu,- Budowa infrastruktury sportowej przy Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki w Świnoujściu,- Budowa linii tramwajowej, jezdni oraz ścieżki rowerowej wraz infrastrukturą towarzyszącą - Aleja Pawła Adamowicza (Nowa Bulońska) w Gdańsku,- Rozwiązania innowacyjne i rozwojowe MPEC Nowy Sącz,- Most pieszo-rowerowy imienia Joachima Halupczoka w Opolu,- Budowa kanalizacji deszczowej na os. Budziwój w Rzeszowie (w ramach projektu: Porządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta Rzeszowa poprzez wykonanie kanalizacji deszczowej - etap I).

Raport z anteny 22.09, godz.10