Sejmik nie chce LGBT, województwo świętokrzyskie straci pieniądze z UE? Radny lewicy ostrzega!

2020-06-05 12:29 ToM
PiS LGBT
Autor: SUPER EXPRESS (2) PiS LGBT

Komisja Europejska opublikowała pismo w sprawie uchwały sejmiku "przeciwko ideologii LGBT". Dokument został upubliczniony przez kieleckich działaczy Nowej Lewicy, którzy uważają, że uchwała dyskryminuje mieszkańców województwa ze względu na płeć i orientację seksualną. Jest jeszcze drugi aspekt. - Ta dyskryminacja może mieć konsekwencje finansowe - ostrzega radny Marcin Chłodnicki.

Działacze kieleckiej Lewicy poinformowali o piśmie, które Komisja Europejska wysłała do marszałków pięciu województw, w tym świętokrzyskiego. Dokument odnosi się do przyjętej przez Sejmik uchwały "sprzeciwu wobec prób wprowadzenia ideologii LGBT oraz promocji tej ideologii w życiu publicznym". Chodzi o konkretny zapis prawny: Art. 2 Traktatu o Unii Europejskiej (UE) i Art. 7 rozporządzenia o funduszach UE (przeciwdziałanie dyskryminacji), który zakłada, że w przypadku stwierdzenia dyskryminacji, fundusze unijne mogą zostać wstrzymane.

- Ta dyskryminacja może mieć konsekwencje finansowe. Obawiamy się, że taka polityka może doprowadzić do wstrzymania współfinansowania programów z funduszy polityki spójności UE - powiedział Marcin Chłodnicki. - Władze zarządzające muszą zapewnić wolny od dyskryminacji dostęp działań i projektów finansowanych - dodał.

Marcin Chłodnicki zaznacza, że Komisja Europejska oczekuje wyjaśnień w tej sprawie ze strony marszałka. Unijni urzędnicy chcą sprawdzić, czy w województwie nie dochodzi do dyskryminacji. Konsekwencją mogą być poważne straty finansowe, choć radny Chłodnicki zaznacza, że zależy mu nie na funduszach, lecz mieszkańcach województwa.

- Przez tę uchwałę cierpią konkretni ludzie, konkretni mieszkańcy województwa, którzy czują się niekomfortowo w naszym państwie, na tym ta dyskryminacja polega - przekonuje Marcin Chłodnicki

Działaczom Lewicy chodzi o uchwałę w sprawie "sprzeciwu wobec prób wprowadzenia ideologii LGBT oraz promocji tej ideologii w życiu publicznym", która została przyjęta niemal rok temu.

Rozmawiamy z tegoroczną maturzystką

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express kliknij TUTAJ.