Śmierć na pasach dla pieszych w Zgórsku! Nie żyje mężczyzna!

2021-07-28 22:07
Pasy - przejście dla pieszych
Autor: Michael Gaida / pixabay.com

Kolejny śmiertelny wypadek w Świętokrzyskiem, tym razem na przejściu dla pieszych w Zgórsku. Na miejscu zginął 40-letni mężczyzna potrącony przez przejeżdżający samochód, mimo akcji reanimacyjnej jego życia nie udało się ocalić. Do tragicznego zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej 762 na wysokości Jaskini Raj koło Kielc.

Do śmiertelnego wypadku na przejściu dla pieszych w Zgórsku doszło w środowy wieczór (28 lipca) po godzinie 20:00 na wysokości Jaskini Raj, na pasie jezdni w stronę Krakowa.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że przed przejściem dla pieszych zatrzymał się samochód, aby przepuścić pieszego. Gdy mężczyzna chciał przejść na drugą stronę jezdni, został potrącony przez citroena, którym kierował 50-latek - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej st. sierż. Małgorzata Perkowska-Kiepas z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Przekonany o udzielonym pierwszeństwie pieszy wszedł na jezdnię. Wtedy uderzył go jadący po drugim pasie pojazd, który nie zatrzymał się na przejściu dla pieszych. Po wypadku natychmiast rozpoczęto reanimację mężczyzny, niestety nie udało się przywrócić funkcji życiowych poszkodowanego. 40-latek zmarł.

Na Nadodrzu zawalił się budynek.