Wypadek w Kurozwękach! Zderzenie busa z osobówką! Wielu rannych

2021-07-28 20:41
Wypadek w Kurozwękach! Zderzenie busa z osobówką! Wielu rannych, dwie osoby ciężko!
Autor: mat. policji Wypadek w Kurozwękach! Zderzenie busa z osobówką! Wielu rannych, dwie osoby ciężko!

Kolejny groźny wypadek w Świętokrzyskiem! Na drodze wojewódzkiej numer 765 w Kurozwękach doszło do poważnego wypadku. Bus zderzył się z samochodem osobowym, niestety aż pięć osób odniosło obrażenia. Stan dwojga rannych jest określany jako ciężki, przybyli na miejsce strażacy wydobyli zakleszczonych w rozbitym aucie poszkodowanych, korzystając ze sprzętu hydraulicznego. Droga pozostaje całkowicie zablokowana, policjanci wytyczyli objazdy.

Jak informuje Joanna Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Staszowie, policjanci wstępnie ustalili, że do wypadku doszło, gdy 47-letni kierowca busa marki volkswagen chciał wyprzedzić kolumnę trzech aut, ale jadąca jako pierwsza toyota nagle skręciła w lewo. Wtedy doszło do zderzenia, w którym ucierpiało łącznie pięć osób.

CZYTAJ TEŻ: Śmiertelny wypadek na DK 74! Nie żyje kobieta, nastolatka w szpitalu!

W najgorszym położeniu znalazły się dwie osoby jadące w osobówce, 47-letni kierowca i pasażerka pozostawali zakleszczeni w rozbitym aucie, na zewnątrz rannych wydobyli strażacy, korzystając ze sprzętu hydraulicznego. Oboje trafili do szpitala, lekarze określili ich stan jako ciężki.

Matka Mateusza Małgorzata Stano zbiera na rehabilitację.