Mężczyzna zmarł w policyjnej celi. Co się stało na komendzie w Busku-Zdroju?

2021-07-27 15:57

Nie żyje 53-letni mężczyzna. Dziś, tj. we wtorek (27.07) zmarł w celi Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju. Prokuratura i policja ustalają okoliczności zgonu. Jak wynika z informacji przekazanych przez Polską Agencję Prasową, mężczyzna zmarł podczas porannej toalety. Był podejrzany o kradzież.

We wtorek, 27.07 w celi Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju zmarł 53-letni mężczyzna.  - W trakcie porannej toalety 53-latek dostał ataku epilepsji. Policjant, który w tym czasie pełnił służbę, niezwłocznie udzielił mężczyźnie pomocy przedmedycznej. Na miejsce wezwaliśmy pogotowie ratunkowe. Załoga przez blisko godzinę prowadziła resuscytację oddechowo-krążeniową. Niestety życia mężczyzny nie udało się uratować – powiedział PAP Michał Zwolski, oficer prasowy buskiej policji. 53-letni mieszkaniec powiatu kazimierskiego został zatrzymany w poniedziałek. Był podejrzany o kradzież. W chwili zatrzymania miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie.  - 53-latek był badany przez lekarza, który nie stwierdził żadnych przeciwwskazań do osadzenia go w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych - zaznaczył Zwolski.

Funkcjonariusz dodał, że we wtorek po zdarzeniu na miejscu wykonano szereg czynności realizowanych pod nadzorem prokuratora, z udziałem technika kryminalistyki oraz funkcjonariuszy z wydziału kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Zwłoki mężczyzny zostały zabezpieczone do dalszych badań.

Nowy oddział obserwacyjno zakaźny w Zawierciu