Wózek inwalidzki, którym poruszał się 60-latek niespodziewanie wjechał na drogę

i

Autor: Pech Frantisek / Pixabay.com Wózek inwalidzki, którym poruszał się 60-latek niespodziewanie wjechał na drogę

ŚMIERTELNE potrącenie w Smogorzowie. Niepełnosprawny nie miał szans w starciu z ciężarówką

2019-10-04 20:37

W miejscowości Smogorzów w powiecie buskim doszło do drogowej tragedii. Ciężarówka potrąciła tam niepełnosprawnego, który poruszając się wózkiem inwalidzkim, nagle wjechał na przejście dla pieszych. Niestety, 60-latek zmarł w szpitalu.

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 73 relacji Kielce - Tczew. To właśnie tam, według pierwszych ustaleń policji, mężczyzna poruszający się wózkiem inwalidzkim, nagle opuścił chodnik i wjechał na oznakowane przejście dla pieszych.

Manewr ten wykonał jednak bardzo niespodziewanie, a na drodze znajdowała się wówczas nadjeżdżająca ciężarówka. Na wystarczającą reakcję było niestety za późno. Ciężki pojazd potrącił niepełnosprawnego.

Na miejscu pojawiły się wezwane służby ratunkowe, a potrącony 60-latek, mieszkaniec gminy Stopnica, został z poważnymi obrażeniami przetransportowany do szpitala. Niestety tam, pomimo starań lekarzy, zmarł.

Na miejscu wypadku policjanci z Komendy Powiatowej w Busku-Zdroju przeprowadzili natomiast oględziny, a także przebadali alkomatem kierowcę ciężarówki. 50-latek był trzeźwy. W tej sprawie będą prowadzone dalsze czynności pod nadzorem prokuratury.

Nasi Partnerzy polecają