Świętokrzyskie: Na dach jego domu przylatywał bocian, więc go... POSTRZELIŁ!

2020-04-06 15:19 ToM
Świętokrzyskie: Na dach jego domu przylatywał bocian, więc go... POSTRZELIŁ!
Autor: Świętokrzyska Policja Świętokrzyskie: Na dach jego domu przylatywał bocian, więc go... POSTRZELIŁ!

Włoszczowscy funkcjonariusze zatrzymali 41-latka z gminy Kluczewsko, który z wiatrówki postrzelił bociana. Powód działania mężczyzny szokuje. 41-latek strzelił do ptaka, ponieważ bociek... przylatywał do niego na posesję i przesiadywał na dachu domu. Ranne zwierzę trafiło pod opiekę weterynarza, a gminnym strzelcem zajmie się sąd.

Zgłoszenie o mężczyźnie strzelającym z broni palnej do bociana wpłynęło do włoszczowskich funkcjonariuszy w niedzielę. Patrol natychmiast ruszył na teren gminy Kluczewsko, gdzie okazało się, że będący pod wpływem alkoholu 41-latek obrał sobie Bogu ducha winnego bociana za żywy cel.

- Mężczyzna oświadczył, iż bocian przylatuje na dach jego domu, uszkadzając go, więc postanowił dać mu nauczkę - informuje sierż. szt. Monika Jałocha, rzeczniczka włoszczowskiej policji. - Policjanci niezwłocznie wezwali lekarza weterynarii, który zaopiekował się rannym ptakiem.

Postępowanie mieszkańca powiatu włoszczowskiego oceni sąd. W związku ze znęcaniem się nad zwierzęciem grozi nawet 3-letni odsiadka w więzieniu!

Justyna Kowalczyk ostro krytykuje władze ws koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.