To ONI podpalili chemiczne śmieci w Nowinach? Dwaj młodzi piromani wpadli!

2020-09-18 16:34 ToM
To ONI podpalili chemiczne śmieci w Nowinach? Dwaj młodzi piromani wpadli!
Autor: Świętokrzyska Policja To ONI podpalili chemiczne śmieci w Nowinach? Dwaj młodzi piromani wpadli!

Policja zatrzymała mężczyzn podejrzanych o spowodowanie ogromnego pożaru w Nowinach, który wstrząsnął mieszkańcami Kielc i okolic pewnej kwietniowej niedzieli. Funkcjonariusze ustalili, że za podpalenie chemikaliów najprawdopodobniej odpowiedzialni są dwaj mieszkańcy powiatu kieleckiego w wieku 24 i 27 lat. Za ten czyn, który omal nie doprowadził do katastrofy ekologicznej, grozi surowa kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy - do ogromnego pożaru w podkieleckich Nowinach doszło 19 kwietnia. Gęsty i dymiący dym był widoczny z odległości kilkunastu-kilkudziesięciu kilometrów. Wielu przerażonych mieszkańców zamknęło okna, a w Kielcach zawyły syreny alarmowe. Zarówno władze Kielc, jak i leżącej nieopodal gminy Sitkówka-Nowiny apelowały do mieszkańców o pozostanie w domach. Wartość strat oszacowano na kwotę ponad 1 mln złotych, choć na szczęście nikt nie zginął.

Śledczy początkowo mieli kilka hipotez, ale ostatecznie stwierdzono, że doszło do celowego zaprószenia ognia. Skutki pożaru usuwano przez wiele tygodni, a policja nie ustawała w wysiłku, by znaleźć podpalaczy. Udało się.

Pożar w Nowinach
Autor: SUPER EXPRESS Nowiny w kwietniu spowił gęsty dym

- Ciężka i skrupulatna praca śledczych doprowadziła do ustalenia dwóch mężczyzn, którzy podejrzewani są o spowodowanie tego pożaru. W minioną środę zostali zatrzymani. 24 i 27 latek są mieszkańcami powiatu kieleckiego. Starszy z nich był już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe. Obaj usłyszeli zarzut spowodowania pożaru, który zagrażał życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu o wielkich rozmiarach. Wczoraj decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy - informuje nadkom. Kamil Tokarski, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach

Potężny pożar składowiska chemikaliów pod Kielcami

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Piromanom grozi nawet 10-letnia odsiadka za kratami!