Pociąg ZMIAŻDZYŁ hondę. Nie żyje 49-letnia nauczycielka

2019-10-07 10:49
Przejazd kolejowy
Autor: Grzegorz Kluczyński

W poniedziałek ok. godz. 7 doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Ludynia (gm. Krasocin). Kierująca pojazdem marki honda 49-letnia kobieta wjechała pod pociąg. Mieszkanka Włoszczowy, znana w społeczności lokalnej nauczycielka, nie miała szans.

Jak mówi w rozmowie z naszym portalem sierż. szt. Monika Jałocha, rzecznik włoszczowskiej policji, 49-letnia mieszkanka Włoszczowy wjechała pod pociąg towarowy relacji Kielce-Łazy.

Włoszczowscy policjanci otrzymali informację o zdarzeniu w poniedziałek po godzinie 7. Kobieta nie miała najmniejszych szans w starciu ze składem towarowym. Poniosła śmierć na miejscu.

- Na chwilę obecną na miejscu pracują policjanci i prokurator w celu ustalenia okoliczności i przyczyn tego zdarzenia - dodaje Monika Jałocha. 

Do tragedii doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją świetlną, ale bez ruchomych szlabanów. Urząd Miasta i Gminy Włoszczowa podał, że w wypadku śmierć poniosła Jolanta Ratusznik - znana i lubiana w społeczności lokalnej nauczycielka.

Kobieta pracowała w Zespole Placówek Oświatowych numer 1, gdzie uczyła informatyki. Za swoją pracę była wielokrotnie nagradzana, a ponadto cieszyła się sympatią uczniów i kolegów.