Ważna uroczystość! Jarosław Kaczyński przyjeżdża do Starachowic

2020-01-15 8:41 ToM
Jarosław Kaczyński w Starachowicach. Uhonoruje pamięć matki
Autor: Andrzej Lange Jarosław Kaczyński w Starachowicach. Uhonoruje pamięć matki

Już jutro, 16 stycznia, w siódmą rocznicę śmierci matki, do Starachowic przyjedzie Jarosław Kaczyński. Miasto w woj. świętokrzyskim to rodzinna miejscowość Jadwigi Kaczyńskiej, jest też honorową obywatelką miasta. Przyjazd byłego premiera nie był potwierdzony do ostatnich chwil z powodu stanu zdrowia prezesa.

W czwartek 16 stycznia o godzinie 18:00 w starachowickim kościele Wszystkich Świętych będzie odprawiona uroczysta msza w intencji zmarłej Jadwigi Kaczyńskiej. Po mszy wierni uhonorują osobę matki braci Kaczyńskich - w Panteonie Pamięci Narodowej mieszczącym się przy kościele złożone zostaną kwiaty ku pamięci Jadwigi Kaczyńskiej. 

Prezes PiS przyjeżdża do Starachowic co roku, zawsze podkreśla szczególne uczucie, jakim jego matka darzyła świętokrzyskie miasto. Uroczysta msza w przeddzień rocznicy śmierci Jadwigi Kaczyńskiej gromadzi prawdziwe tłumy w starachowickim kościele Wszystkich Świętych.

Panteon Pamięci Narodowej w Starachowicach to swoiste "sanktuarium" PiS-u. Znajdują się tam trzy tablice związane z rodziną Kaczyńskich i jedna ku pamięci Przemysława Gosiewskiego.

W wydarzeniu, oprócz Jarosława Kaczyńskiego, wezmą udział m.in. wicepremier minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, przewodniczący komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski i regionalni działacze partii. Nie zabraknie również sympatyków Prawa i Sprawiedliwości.

Jadwiga Kaczyńska

Urodziła się w Starachowicach w 1926 roku, tam chodziła do szkoły podstawowej i średniej, ukończyła I LO imienia Tadeusza Kościuszki. Podczas wojny działała w harcerstwie, była sanitariuszką. Po maturze wyjechała do Warszawy i związała się na stałe z tym miastem. Właśnie tam przyszli na świat jej synowie. Zmarła w 2013 roku. Ma tytuł Honorowego Obywatela Starachowic, a ponadto jej imieniem nazwano ulicę odchodzącą od starachowickiego Ronda Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.