Włoszczowa: Napadł na sklep, groził nożem i uciekł z gotówką. Jest już w areszcie!

2020-07-14 10:10
Jest tymczasowy areszt dla 29 latka,  który pobił i okradł mieszkańca Nowego Sącza
Autor: KMP Nowy Sącz

W piątkowe popołudnie spokojna praca ekspedientki w jednym ze sklepów we Włoszczowie została nagle przerwana, gdy do lokalu wtargnął uzbrojony w ostre narzędzie mężczyzna. Rozbójnik zmusił sprzedawczynię do wydania pieniędzy z kasy i szybko uciekł. Gdy jednak zdał sobie sprawę, że jego wizerunek został upubliczniony przez policję, postanowił sam zgłosić się na komendę. Grozi mu wieloletnia odsiadka w więzieniu.

Do rozboju doszło w piątek, w godzinach popołudniowych. Mężczyźnie udało się zbiec, ale nagrał się "jak na dłoni" na sklepowym monitoringu. Funkcjonariusze z Włoszczowy nie próżnowali i natychmiast opublikowali wizerunek rozbójnika w sieci. Być może mężczyzna nawet natrafił na swój własny "portret" w mediach społecznościowych, bowiem po kilkudziesięciu godzinach postanowił sam zgłosić się na policję.

Rozbój w sklepie mocno poruszył społeczność lokalną.

- Mieszkańcy powiatu włoszczowskiego mocno włączyli się w poszukiwania sprawcy rozboju udostępniając jego wizerunek na portalach społecznościowych - podkreśla szierż. szt. Monika Jałocha, oficer prasowa włoszczowskiej policji.

Sprawca rozboju stawił się na komendzie w sobotę, a we wtorek sąd zadecydował, że 33-latek spędzi najbliższe dwa miesiące w areszcie. Grozi mu nawet 12-letnia odsiadka!