Wybuch pocisku w zakładzie Mesko w Skarżysku! Kobieta z obrażeniami twarzy! W akcji śmigłowiec LPR!

2021-04-29 13:09
Wybuch pocisku w zakładzie Mesko w Skarżysku! Kobieta z obrażeniami twarzy! W akcji śmigłowiec LPR!
Autor: Wikimedia Commons Wybuch pocisku w zakładzie Mesko w Skarżysku! Kobieta z obrażeniami twarzy! W akcji śmigłowiec LPR!

Bardzo niebezpieczne zdarzenie w zakładach Mesko w Skarżysku-Kamiennej! Na terenie fabryki, w której produkowana jest m.in. amunicja, a także pociski i rakiety, z których korzystają polskie siły zbrojne, doszło do eksplozji! W czwartkowy poranek wybuchł jeden z pocisków, niestety wskutek zdarzenia poważnie ucierpiała pracująca przy linii produkcyjnej kobieta. Na pomoc rannej ruszył śmigłowiec LPR, z obrażeniami twarzy i dróg oddechowych została przetransportowana do szpitala.

Do zdarzenia doszło w czwartek, policja dostała informację o wybuchu ok. godz. 7:00. Na miejsce skierowano jednostkę zakładowej jednostki straży, której ratownicy zabezpieczyli miejsce eksplozji. Jak podało Radio Kielce, w wypadku poważnie ucierpiała pracująca przy linii produkcyjnej kobieta, która została ranna w twarz i drogi oddechowe. Na miejsce natychmiast pospieszyła załoga śmigłowca LPR, która przetransportowała ranną do szpitala.

CZYTAJ TEŻ: "Tykająca bomba sanitarna i ekologiczna" w Kielcach. Siedlisko szczurów i chorób na opuszczonej posesji!

Anna Sławińska ze skarżyskiej policji podała, że na miejsce oddelegowano także funkcjonariuszy miejscowej policji, którzy wsparli ratowników. Na tę chwilę nie wiadomo, czy obrażenia, których doznała pracująca w zakładach kobieta, zagrażają jej życiu.

NIE PRZEGAP: Celowo rozjechał autem znajomego na parkingu firmy. Wszystko się nagrało! [WIDEO]

Na terenie zakładów Mesko produkowana jest amunicja oraz pociski, które wykorzystuje Wojsko Polskie. Aktualnie w zakładach powstaje amunicja rozmaitego kalibru, a także przeciwpancerne i przeciwlotnicze zestawy rakietowe.

Dziewczynkę gwałciło 5 mężczyzn w tym brat! Horror trwał kilka lat w wiosce pod Rzeszowem
Sonda
Czy myślałeś kiedyś o tym, by wstąpić do wojska?