11-letnia Pola miała przed sobą całe życie... W piątek pogrzeb "kolarki z warkoczem" na cmentarzu w Kołobrzegu

2021-07-22 16:06
11-letnia Pola miała przed sobą całe życie... W piątek pogrzeb kolarki z warkoczem na cmentarzu w Kołobrzegu
Autor: Klub Kolarski Ziemia Kołobrzeska / Facebook & DOMIN/ SUPER EXPRESS W piątek (23 lipca) w Kołobrzegu odbędzie się ostatnie pożegnanie 11-poli, która zmarła w yniku obrażeń odniesionych w wypadku pod ZIeloną Górą.

11-letnia Pola, kolarka z kołobrzeskiego klubu, zmarła w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku busa pod Zieloną Górą. Dziewczynka miała przed sobą całe życie. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską. W piątek (23 lipca) w Kołobrzegu odbędzie się jej ostatnie pożegnanie. Na miejscu będzie również nasz reporter, a my będziemy relacjonować przebieg uroczystości minuta po minucie.

Przypomnijmy, do tragedii doszło 5 lipca na drodze S3. 11-letnia Pola, wraz z innymi członkami Klubu Kolarskiego Ziemi Kołobrzeskiej, jechała busem na obóz. W pewnym momencie, tuż za Zieloną Górą, kierowca busa, z niewyjaśnionych przyczyn, uderzył w zaparkowany pojazd wojskowy. Zrobiło się duże zamieszanie. Początkowo nikt nie przypuszczał, że wypadek okaże się tak tragiczny. "Nigdy bym nie przypuszczał, że to się może skończyć w ten sposób, że Pola jest tak bardzo mocno poszkodowana, bo cała siła uderzenia poszła w przód. W prawą, przednią stronę. Stałem tam kilka godzin i analizowałem to. Pola musiała uderzyć skronią w coś – mówił po tragedii w rozmowie z Super Expressem trener Poli, Jakub Braun.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nie żyje 11-letnia Pola. Dramatyczne kulisy tragicznego wypadku na S3. "Boże, nie zabieraj mi siostry". Serce pęka

Akcja ratunkowa była dramatyczna. Finalnie, 11-letnia Pola z poważnymi obrażeniami głowy została przetransportowana do szpitala, gdzie przeszła poważną operację. Niestety, 16 lipca zmarła.

Pogrzeb 11-letniej kolarki z Kołobrzegu

Ostatnie pożegnanie 11-letniej Poli odbędzie się w piątek, 23 lipca 2021 r. o godz. 13:30 na cmentarzu w Kołobrzegu. Na miejscu będzie również nasz reporter, a my będziemy relacjonować przebieg uroczystości minuta po minucie.

12-letnia Pola nie żyje. "Nasza iskierka... odeszła, aby ścigać się teraz po niebiańskich torach"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE